Přes Altiplano na svatbu

Přes Altiplano na svatbu Originální název: Přes Altiplano na svatbu

Pátého září 2009 vyjeli autoři této knihy na kole a na těžko z kolumbijské Bogoty na téměř osmi a půl měsíční cestu přes celý jihoamerický kontinent. Vrcholem byl přejezd drsného a neuvěřitelně krásného Altiplana, sjezd legendární chilské Carretery Austral nebo návštěva peruánského NP Huascarán. Za 253 dní projeli devět zemí, podívali se až na samý jih tohoto kontinentu a po 14 224 km ukončili svoji dobrodružnou cestu v brazilském Rio de Janeiru už jako manželé. O přípravě, průběhu, trase, ale i o svatbě, o které neměla Monika dlouho ani tušení, se dočtete v tomto jejich knižním debutu.

otgo
  24. 6. 2016, 17:10
Takto si představuji správný cestopis. Autoři nalezli optimální hranici mezi popisem dané země, cestovatelskými obtížemi a vlastním postojem k danému místu. Jediné co bych vytknul jsou časté narážky na vysoké ceny - a přitom strávený den ve většině zemí vyšel v přepočtu na pár korun. Kniha je doplněna krásnými fotografiemi. Text má spád a přesto bohatě informuje. Jižní Amerika u mě opět získává body na pomyslné tabulce životních cílů :-).