A odpusť nám naše viny

Poprvé vydáno celosvětově: 2002

Argo - 2003
ISBN: 80-7203-497-9

Argo (2003) 80-7203-497-9 343

Děj historického románu je zasazen do Francie roku 1284. K místnímu biskupovi se dostaví podivný kněz Henno Gui, jenž se má ujmout farnosti Heurteloup poblíž Toulouse. Heurteloup upadl v zapomnění už před celými desítkami let, kostel leží v rozvalinách, spousta domů je opuštěna, nikdo neví, co se stalo s jejich obyvateli. Z okolních bažin se prý šíří mor. Přesto však vesnici obklopuje tajemství, které zneklidňuje i nejvyšší kruhy ve Vatikánu.
Kniha vzbudila ve Francii velký ohlas a byla ihned přirovnána k Ecovu Jménu růže. (Založil/a: Khalidah)

Romain Sardou Romain Sardou
*06.01.1974

Skřítek
  17. 2. 2013, 14:03
Myslím si, že kniha zaujme každého, kdo se ji rozhodne číst, ale nepřeceňovala bych ji, ač jde o temné vyprávění zasazené do doby 13.století, nemám takovou odvahu ji srovnávat k mistrovskému Ecovu dílu. Autor pracuje s dobovými prameny,spousta poznámek pod čarou knihu ozvláštňuje, informuje o zdroji a podává určitá vysvětlení k příběhu. Závěr je naprosto neočekávaný a neobvyklý.
Bloodym
  3. 12. 2013, 2:29
Nevím jestli bych si tuto knihu dovolila srovnávat s Jménem růže, tenhle román je podle mě úplně někde jinde. Ale A odpusť nám naše viny je rozhodně zajímavé čtení.