Odlesk Boží slávy

Poprvé vydáno celosvětově: 2004

Argo - 2005
ISBN: 80-7203-733-1

Argo (2005) 80-7203-733-1 390

Čtyři rytíři se domnívají, že v hlubinách podzemních chodeb pod Jeruzalémem je odpradávna ukryt tajuplný předmět schopný změnit podstatu světa: Boží odlesk... Za každou cenu, i za cenu vlastního života, ho odtud chtějí vyzvednout. Když se v roce 1099 konečně rozšíří netrpělivě očekávaná zpráva, že Jeruzalém byl osvobozen z područí nevěřících, vypraví se rytíři do tajuplného podzemí.
Jednotlivé scény románu se odehrávají v minulosti a v budoucnosti současně. Ale jde opravdu o minulost a o budoucnost? Romain Sardou sbíral materiál na tento román celých sedm let. Jde o iniciační vyprávění, kde se filozofie a metafyzika mistrovsky prolíná s dějinami náboženství. (Založil/a: Khalidah)

Romain Sardou Romain Sardou
*06.01.1974

vlk
  19. 12. 2013, 12:39
souhlasím, že zprvu člověk moc netuší...ale ke konci pochopí, rozhodně něco jiného! a zajímavé to čtení..:-)
Lucievach
  8. 10. 2011, 9:57
Nápad je určitě zajímavý, zajímavé úvahy, ale těžko se čte. Prvotina A odpusť nám naše viny byla rozhodně lepší.