Paganiniho smlouva

Host - 2012
ISBN: 978-80-7294-664-8

Host (2012) 978-80-7294-664-8 497
Host (2011) 978-80-7294-512-2 497

Kniha Smlouva Paganini je volným pokračováním úspěšného bestselleru Hypnotizér.
Jedné letní noci je nalezena mrtvá žena na velké lodi, plující v souostroví Stockholmu. Její plíce jsou plné vody, ale na oblečení nebo na zbytku těla není ani stopy po této vodě... Dalšího dne je ve svém bytě nalezen mrtvý muž. Houpe se v oprátce uvázaného háku na stropě, na kterém běžně visí lustr. Jak se to stalo? Detektiv Joon Linna je přesvědčen, že šlo o sebevraždu, a samozřejmě má pravdu. Muž spáchal záhadnou sebevraždu, ale i to je pouze předehra k závratně rychlému a nebezpečnému běhu událostí. Něco Vám řeknu: jsou dohody, které nezruší ani smrt...

Lars Kepler Lars Kepler

vladislaus
  16. 6. 2012, 17:58
Od Keplera je to pro mne první kniha, kterou jsem přečetl a zcela mne uchvátil jeho ( jejich ) styl psaní. Vynikající a čtivá detektivka. Velmi doporučuji!!! Určitě si přečtu i Hypnotizéra.

---------------------

Reaguji na předchozí komentář Oriny, protože já jsem četl knihy v obráceném pořadí. Paganiniho smlouvou jsem byl nadšen a nyní čtu Hypnotizéra, jsem ve 3/4 knihy a jsem jím znechucen, co je to za slátaninu. U těchto knih asi záleží na pořadí jejich čtení?!
Fabienne
  27. 1. 2012, 13:37
"Ano, ale mě by zajímalo... prostě mě napadlo, jestli by schopný profesionál nedokázal poznat ...jestli by podle té fotky neurčil, co hrají."
............
"Takže jinými slovy - na základě repertoáru hudebníků byste chtěl určit datum té schůzky v lóži, nemám opravdu?" zeptá se vážně Axel. Komisař přikývne a podá Axelovi lupu.
"Teď byste jim měl vidět i na prsty," řekne a mlčky sleduje Axela.
"Jistě, prsty vidím naprosto zřetelně," pronese váhavě Axel.
"A dokázal byste poznat, co hudebníci hrají?" zeptá se tlumeně Joona.
Axel povzdechne a vrátí komisaři snímek i lupu. Pak zčistajasna zazpívá čtyři tóny. Potichu, ale zřetelně. Chvíli se tváří, jako by naslouchal čemusi ve svém nitru, pak zvedne z mozaikového stolu housle a zadrnká dva vyšší chvějivé zvuky.
Joona Linna prudce vstane.
"Nestřílíte si ze mně?"
...........
Joona si udělá poznámku a zeptá se: "Jak přesný je ten váš odhad?"
"To není odhad," odpoví Axel.
"A v kolika skladbách se tahle kombinace vyskytuje? Bylo by možné z těch tónů zjistit, co Tokyo String Quartet hraje?"
"Vyskytuje se pouze na jediném místě," řekne Axel.

Paganiniho smlouva patří do kategorie těch lepších detektivek, čte se velmi dobře. Veledílo to sice není, ale po Stiegu Larssonovi (a jeho trilogii) to mají teď všichni skandinávští autoři těžší...
Romanka
  13. 8. 2015, 7:54
Mé první setkání s Keplerem. Knihu jsem slyšela jako audioknihu a dělalo mi problém udržet pozornost. Začátek vypadal slibně, ale pak mě to prostě nějak nebavilo, nechytlo. Uvidím jestli autorům dám ještě někdy šanci a přečtu si od nich i něco jiného.
lensha95
  17. 4. 2012, 16:41
Tak jsem to dočetla a bylo to parádní. Plynulý děj, který hltáte a nemůžete se od slova odtrhnout, obzvlášť, když jsou tak krátké kapitoly. Pak se vám může stát jako mě, že si furt říkáte ještě jednu kapitolu a půjdu spát, tak ještě jednu, když je tak krátká, jednu... a tak to pokračuje pořád dál a pak si uvědomíte, že za 4 hodiny vstáváte a už jste měli dávno spát.
Podobně jako Adam Walder jsem nepochopila konec Disy a ještě navíc u Joony to s tou dcerou, jsem to asi nějak nepobrala, takže si to budu muset časem přečíst ještě jednou.
Nestea
  22. 11. 2011, 22:42
Celkem zdařilá detektivka. Začátek začíná velice napínavě, ale poté mi přijde, že děj už trochu upadá. Nějak mě to nedokázalo udržet až do konce v totálním napětí jako jejich Hypnotizér. Ten byl rozhodně lepší.
Rames
  20. 8. 2015, 8:57
Kniha zpočátku plná postav se s narůstajícími stránkami vylidňuje, sotva zjistíme jakou roli kdo hraje a už se sním musíme rozloučit , tak nám na konci příběhu zbývá pár policistů a mírová aktivistka. Ještě že tak !
illy
  1. 12. 2013, 14:28
Nesedlo. Nevím, zda už jsem severskou krimi přesycen, ale abych se nutil do čtení a v polovině přemýšlel že knihu odložím se mi dlouho nestalo. Pátrání se táhne jak nudle od nosu, založeno spíš na tušení, než důkazech a nelogické chování v "akční" pasáži taky zamrzí. Keplerovci mě prostě nebaví.
VerenaLord
  19. 11. 2013, 15:28
Druhá kniha manželské dvojice píšící pod pseudonymem Lars Kepler mě příjemně překvapila, ale čím více se děj odvíjel, tím méně jsem byla nadšená. Bohužel kombinovali až překombinovali, ale i přesto se jedná o velice povedenou krimi.
Pend
  28. 10. 2016, 6:49
Na můj vkus trochu překombinovaný děj. Co zůstalo, je určitá nevyrovnanost kapitol vyplývající z psaní dvěma osobami, Linna, který se při pátrání řídí spíše citem než důkazy. V rámci série spíše horší díl.
Venceslao90
  16. 1. 2013, 20:59
Po Hypnotizérovi, který mě opravdu nadchnul, jsem se ihned vrhnul i na Paganiniho smlouvu a musím bohužel konstatovat, že jsem zůstal dost za očekáváním. Asi jsem byl moc natěšený. Ne že by se kniha nečetla dobře, místy je docela zajímavá, ale není rozhodně tak strhující jako Hypnotizér. Ani jedné z postav jsem nijak nefandil, hlavní zápletka šla dost mimo mě (nemám rád, když se do knih motá politika), a celkem časté akční scény mě nudily. Pro mě spíše zklamání. :( Průměrná krimi. Doufám že Svědkyně ohně bude lepší.
Kanuska
  11. 4. 2013, 18:54
Velké zklamání. Už po několika stranách je jasné v čem bude pointa, žádný kostlivec ve skříni, žádné extra tajemství. Příběh mě nudil, byl zbytečně dlouhý a překombinový a postavy se mi nechtěli dostat pod kůži. Dějová linka je tak nudně přímočará... Existují lepší severské detektivky.. a rozhodně bych LK nepovažovala za nástupce Stiega Larssona
Eidalon
  28. 6. 2014, 11:28
Tak nějak zpětně se propracovávám ke všem knihám manželů Ahndorilových (Lars Kepler), nyní tedy jejich druhý počin Paganiniho smlouva.

Určitě, čeho jsem si všiml hned, je jejich vývoj v psaní detektivních příběhů. Svědkyně ohně či Písečný muž jsou dějově mnohem propracovanější (zamotanější) a i téma jde více do krimi románu, řekl bych, že tyto další knihy jsou určitě lepším počinem.

I když hlavní a ústřední postavou je opět Joona Linna, který se poprvé pracovně setkává se Sagou Bauerovou a jeho „noční můra“ je v závěru příběhu jen lehce nahozena a pro neznalce nic neznamená, děj se odvíjí spíše na pozadí politicko_krimi zápletky.

Prvotní záhady v příběhu jsou záhy odhaleny, známý je brzy i motiv a pachatelé činů, v knize jde dále v ději jen o to, zdali se podaří zamezit zlu a dostihnout pachatele včas.

Téma je taktéž již mnohokrát propírané a to obchodování se zbraněmi a porušováním všeho jen s cílem zisku a osobního prospěchu. Získáním nebývalých požitků se pár vyvolených rozhodne hrát hru bez ohledu na následky, které její závěry přinášejí.

Autoři příběhu vše jen trochu okoření postavou hlavního hybatele stojící na druhém břehu a jeho nebývalé zvyklosti uzavírat se svými obchodními partnery nezvyklou Pagininiho smlouvu, která má netradiční průběh a zcela fatální dopad pro všechny zúčastněné.

Spousta peněz = nebývalé možnosti a moc proti kterým má spravedlnost jen malou šanci. A i když se podaří odseknout draku jednu hlavu, hned se objeví dvě další, které si žádají svou „libru masa“. Nerovný a nikdy nekončící boj, který nelze vyhrát, pokud my lidé budeme ochotni vyměnit své osobní požitky a touhy za strádání a umírání těch druhých.

Možná se někdy dočkáme spravedlivějšího světa, ale dnešní podmínky tomu ještě nenasvědčují . . . to je závěrečné motto knihy, ze kterého čiší tak trochu beznaděj, ale zároveň i určitá víra.

Kniha, které s ohledem na další dílka autorské dvojice mohu dát jen 3 hvězdy a to jen tak tak . . .
Martin Klíma
  23. 12. 2012, 23:34
Tak trochu jiný Kepler?

Proč jsem pro tuto recenzi zvolil takový název. Snad mně po přečtení dalšího skvělého díla tohoto autora pochopíte a také po přečtení této recenze.

Po přečtení Paganiniho smlouvy budete mít pocit, jako by někdo sebral Keplerovi jeho drsnost a surovost. Někomu to možná bude vadit, ale já nejsem ten případ, jelikož v dalších jeho dílech se opět vrací ke své drsnosti a tímto nám jen dokazuje, že zvládne napsat krimi román bez užití zbytečného násilí a drsnosti.
Rozplétání těchto záhad je opět mistrně sepsáno a čtenáře nenudí. Děj jak jinak u Keplera nevázne a je plný zajímavých zjištění a odboček, které ale čtenáře nijak zvlášť neotravují a neztrací kvůli nim přehled o hlavním ději. Postavy opět sepsané přinejlepším velmi kvalitně a hlavně postavu komisaře Joony Linny nelze než nemít rád. Zakončení knihy je minimálně uspokojující a rozhodně po ní nemáte chuť se čtením tohoto autora končit. Někoho možná po velmi drsném Hypnotizérovi překvapí jemnost a pohoda Paganiniho smlouvy, ale jak jsem psal výše, tak autor tím jen dokazuje, že neumí psát jen jedním stylem a že lze napsat i jakousi lyrickou detektivku, která by byla nesmírně úspěšná.

Kvituji také opět velmi zajímavě a krásné udělanou obálku ke knize. Je vidět, že nakladatelství Host si v tomto směru na výsledné práci dává více než záležet.

Na závěr ještě napíšu komu bych knihu doporučil. Klasicky čtenářům dobrých knižních příběhů a zvláště pak těch kriminálních. Dobrých kriminálek není totiž nikdy dost.
Adri-Anna
  29. 12. 2012, 13:07
Takové pohodové čtení, asi díky krátkým větám a kapitolám. Dvě třetiny knihy pěkně ubíhaly, závěr knihy ztrácí elán. Hodnotím ale kladně.
teite
  12. 1. 2014, 16:14
Čte se to jedním dechem, ale po dočtení ve mně zůstala jakási hořká pachuť. Bylo opravdu nutné nechat brutálně zavraždit tolik lidí? Nebylo to přece jen trochu překombinované? Jako thriller dobré, napětí to udrží od začátku do konce, jako detektivka, kde by do sebe vše mělo pokud možno logicky zapadat, nic moc.
chrispe
  13. 9. 2014, 15:58
Dočteno, hurá. Fakt. Nezapírám, že je to napsané stylem, který se mi dobře čte. Ale ten obsah. To, jak spolu některé postavy komunikovali mi bralo dech (např. Penelope a matka hned v úvodu nebo dva cizinci, kteří potkali Penelope a Bjorna atd.). Joona Linna je sice celkem sympatický, ale pro mě tak nějak nezapamatovatelný (o lidech okolo něj nemluvě). Jeho... tajemství?... je dávkováno trochu nešťastně a vztah s Disou? Co to má být? Přijde mi, že je tam mnoho věcí pro efekt (a třeba i fungují), ale nejsou dotaženy do konce, nebo podány tak, aby smysluplně zapadly. I když jsem z Paganiniho smlouvy zklamaná, další dva díly si přečtu. Už jen proto, že na ty jsem (narozdíl od prvních dvou dílů) slyšela jen chválu.
ROB33
  26. 1. 2016, 15:11
Nenazýval bych knihu detektivkou, spíš mi to celé připadalo jako akční film. Začátek mě až tak nebavil, postupně mě kniha chytla a docela jsem si ten "akční film" užil. Velmi čtivé, na můj vkus moc krátké kapitoly a věty, ale jako oddechové čtení doporučuji.
wendieta
  12. 2. 2014, 12:13
Po hypnotizérovi je to pro mě dost zklamání. Kniha se četla dobře, ale občas jsem se dost nudila. Nebyla jsem napnutá a nenutilo mě to číst dál a dál. Knihu jsem dočetla pouze proto, že nemám ráda nedočtené knihy. To ovšem neznamená, že na autory zanevřu. Svědkyni ohně už mám ve svém seznamu k přečtení.
huttershofen
  19. 3. 2013, 10:51
Má první Keplerovic kniha, ale po 60 stranách jsem ji odložil, neskamarádili jsme se :-) Používá na můj vkus moc laciné triky, jak vytvářet napětí (všechny ty husí kůže, tušení a různá "když tu najednou"). A přišlo mi, že skřípe i pro detektivku zásadní logická rovina (proč Björn a Penelope prchají s lodí před malým gumovým člunem, ze kterého by se k nim vrah neměl za jízdy šanci dostat, a ještě naopak z lodi utíkají kamsi do lesa, doufání Penelope, že určitě už brzy někdo najde jejich loď a bude je hledat, vyzní díky tomu spíš komicky, o nepoužití mobilů nemluvě). Taky mi trochu vadila ta stále předhazovaná genialita komisaře Joona, ale to asi patří k jeho postavě.
DanielOsbourne
  23. 4. 2014, 21:54
Tak Paganiniho smlouva mě zklamala. Je to moje druhá kniha od Keplera a nevěřil sem těm komentářům, že záleží na tom, v jakém pořadí čtete Hypnotizéra a Paganiniho smlouvu. Ale možná na tom něco bude. Jinak si to neumím vysvětlit. Nechci knihy nějakým způsobem srovnávat, protože jde v každé o úplně něco jiného. Možná to bylo tím politickým podtextem, nebo tím, že jsem v poslední době četl jen severské krimi/thrillery, každopádně mě tato kniha nenadchla. Prvních 300 stran pro mě byly celkem utrpením, ale chtěl jsem knihu dočíst. Jediné co mi přišlo dobře byl příběh Penelope a Bjorna. Možná kdyby se autoři věnovali spíše této dějové lince, mohlo to dopadnout lépe. Posledních 200 stran už chytilo nějaký spád a akci, což knize pomohlo, aby u mě neupadla v zapomnění. Chci si přečíst i zbylé knihy od spisovatelského dua, ale asi si dám od této série s Joonou Linnou chvíli pauzu.
Miriam
  4. 1. 2014, 13:26
Nejdřív jsem četla Hypnotizéra, teď Paganiniho smlouvu. Nebudu tyhle dvě knihy srovnávat, každá je z jiného prostředí. Pro mě fajn detektivka: politika, zbraně, pronásledování.. Proč ne, ale jsou lepší severské detektivky.
miiichalka
  1. 5. 2015, 18:13
Tak jo, oproti Hypnotizérovi značný pokrok... ideálně číst knihy v pořadí, v němž byly napsány, protože kvalita jen stoupá... Začala jsem Písečným mužem a pak se vrací k začátku těžko :))
Orina
  24. 6. 2012, 9:37
Po Hypnotizérovi, kterého jsem přečetla jedním dechem, jsem se na Paganiniho smlouvu pěkně třásla a čekala jsem pořádnou pecku. To jsem se ale šeredně přepočítala! Scénky, které mají být napínavé jsou naprosto k smíchu, nelogické a nereálné (a to si běžně pri čtení takové věci vůbec nepřipouštím). Tak tahle tedy ne! Ačkoliv samotný příběh by mohl být napínavý. Pro příště aspoň vím, že nemám od knihy raději nic očekávat a případně se nechat jenom příjemně překvapit.
Ale jak tak koukám na hodnocení ostatních, mám pocit, že jsem četla úplně jinou knihu ... sakra .... opět :-D
Nifrea
  29. 8. 2016, 16:22
Má čtvrtá kniha od Keplera a musím říct, že zatím pro mě nejslabší. Cca prvních 70% knížky jsem měla co dělat, abych jí vzala do ruky, jak mě to nebavilo. Nezaujal mě příběh, část, kdy Penelope a Bjorna nahání zabiják po ostrově mi přišla jak úplný sci-fi, nic uvěřitelnýho, jak jsem byla zvyklá z předchozích knih. Nicméně zbylých 30% to trochu zachránilo, takže jsem na autora nezanevřela a půjdu i do dalších. :)
ilon-a
  15. 5. 2013, 20:25
Příběh a zápletka rozhodně hustý. Každopádně první poloviny knihy úžasný, hrozně napínavý. I konec se mi líbil, jak každý osobě byl věnován vlastní závěr a jak se pomalu prolíná příběh s dalším dílem Svědkyně ohně. Každopádně, když to shrnu - tak kniha byla HOTOVÝ JATKA! Takovejch mrtvejch snad nebylo ani v celym Terminátorovi! Mrtvoly přibývaly jak na běžícím pásu. Taky některý okamžiky mi přišly absurdní a směšný (poznání z fotografie, co hrajou za skladbu; zásah dvou lidí najednou jednou kulkou apod.) Ale i přesto má ode mě kniha lehkej nadprůměr a obdiv za nápaditost a za znalost a propracovanost detailů.
---------------------

Ještě bych chtěla reagovat na vladislause a další komentáře týkající se témetu "Pagininiho smlouva vs. Hypnotizér". Podle mě nezáleží na pořadí čtení knih, ale prostě na vkusu a gustu čtenáře. Každýmu se líbí holt něco jiného. Mě osobně se líbily a zaujaly mě obě dvě knihy. I když přiznávám, že Hypnotizér o něco víc.
dalimoni
  16. 5. 2012, 23:42
Pro mě o něco lepší než Hypnotizér, který se mi také líbil. Jsou tam napínavější místa, sice mrtvých je opravdu hodně, ale kniha má spád. Autorská dvojice píše čtivým stylem, kterému pomáhá i to, že kapitolky jsou krátké, takže čtenář nemusí dlouho čekat na konec kapitoly, jako u jiných knih a to ho nutí číst dál a dál. Viděl bych to tak na 95 %
MMacicekk
  11. 12. 2015, 8:40
Začátek vypadal velice slibně, mrtvá žena na lodi, následné pronásledování, pátrání ohledně fotografie, ale jakmile se tam začala míchat politika a bylo jasné, jakým směrem se to bude dále ubírat, už mé nadšení trochu opadlo. Moc nemusím politické zápletky, ale i tak se to velmi dobře četlo, krátké kapitoly byly velkým plusem, takže hodnotím kladně. Co se týče pořadí knih, v jakém jsou čteny, já četla jako první Svědkyni ohně, pak jsem zjistila, že je nějaké pořadí a čtu od začátku, ale zatím mě ta Svědkyně ohně bavila asi nejvíc, uvidím, jak na tom budou ostatní knihy.
Huckleberry Finn
  5. 10. 2014, 14:35
Už dlouho mě žádná detektivka tolik nechytla. V závěru knihy jsem sice přečetl několik méně uvěřitelných situací, zaznamenal jsem i několik málo vlivů jiných autorů, ale nějak mi to nevadí. Prostě to byla dávka napínavé a dobře napsané krimi. Po Hypnotizérovi je to velké překvapení. Dvojice "Lars Kepler" se famózně rozepsala, těším na další díly.
gogo26
  12. 2. 2014, 10:57
Tak tato knížka byla pro mě zklamáním. Od Keplera mám něco málo načtené, ale toto bylo podle mě nejvíc nezáživné. Sice jsem ji přečetl celou, ale mnohokrát jsem si říkal proč to čtu. Těžkopádné, nemohl jsem se začíst... ale na autora nezavřu, určitě zkusím něco ještě přečíst
woolf
  12. 5. 2012, 11:17
Hned z počátku mě zaujala autorova hra s holubičkou :). Knížka se dobře čte a neustále napínavý děj vás nutí číst a číst. Často v příspěvcích vidím srovnávání s knihou Hypnotizér. Řekl bych, že díky náplni může každého zaujmout jedna nebo druhá kniha, ale spíše zaujmou obě. Zda je jedna z nich lepší bych netvrdil. Přesto, že je každá o něčem jiném, setkáváme se s oblíbeným hrdinou (Joona Linna) a styl psaní, zápletky a popsané akční scény jsou "podpisem autorů".
Hezké čtení, můžu jen doporučit.
Adam Walder
  5. 4. 2012, 0:42
Velmi zdařilý špionážní thriller. Kniha začíná jako obyčejná detektivka, ale děj se brzo dostane do vyšších sfér a čtenáři servíruje parádně se odvíjející příběh. Byla to první knížka od autorské dvojice Larse Keplera, kterou jsem četl, ale v jistém ohledu se mi líbila více než Larssonovo Millénium. Po oné památné scéně s Axelem (kdo četli ví o kterou se jedná) jsem jen pár minut ohromeně seděl a říkal jsem si, že tak skvělý nápad jsem snad v knížce ještě nezažil. Joona Linna je sympaťák k pohledání a je radost mu fandit. Jen jsem nepochopil konec Disiny dějové linky. Perkele.
Lídinka
  17. 9. 2013, 21:23
Tato kniha se mi moc líbila, mimo to, že je to jako druhé dvě knihy výborný thriller, líbilo se mi prostředí knihy, moře, a celková atmosféra, kterou dotvářely vsuvky s houslemi.
Lenitschka
  31. 1. 2013, 11:14
Knížka velmi čtivá, je z těch, co umí vtáhnout do děje a člověk nevidí, neslyší. Mám s ní stejný problém jako s Hypnotizérem - někdy jsou situace přitažené za vlasy, prostě nereálné, Joona má víc než zatracené štěstí, bez hromady šťastných náhod by prostě detektivka nedopadla dobře :-) Pro mě tak trochu "Deus ex machina," ale čtivé to je a o to mi šlo
dollyk
  11. 9. 2016, 9:37
Už jsem si od prvního případu Joony Linny zvykl na všechny gramatické a stylistické extravagance, které mě tolik rušily. Příběh to byl dobrý, řekl bych lepší než Hypnotizér.
cachanell
  12. 12. 2014, 2:57
Pro mě byl první volný díl Hypnozitér zajímavější, čtivější a napínavější. Paganiniho smlouva je dobrá kniha, má v sobě čtivost, stupňující se napětí .... jen mi zde tak trochu chybí spád. Ke konci jsem se již trochu nudila, nějak byl předvídatelný. Ale i tak mohu hodnotit jako jedna z lepších knih tohoto žánru a další knihy Lars Kepler si určitě přečtu.
Mara
  3. 6. 2013, 15:31
Po přečtení Hypnotizéra jsem se těšil na další díl a opět jsem nebyl zklamaný. Zajímavé částí o Bartókovi a samotném Paganinim jen skvěle dokreslovaly výbornou detektivku. Nebylo vůbec špatné si k tomu pustit Paganiniho Capriccio n. 24 a číst. Lars Kepler opět nezklamal.
Peeters
  3. 5. 2013, 7:12
Paganiniho smlouva je napsána o třídu výš než Hypnotizér. Duo autorů se konečně dohodlo a nepatlají to jeden přes druhého. Nemohu se ubránit dojmu, že než o klasickou detektivku jde o směsici více žánrů dohromady s jedním globálním podtextem, přičemž ani jeden není dotažen do konce. Body jsem ubral za nájemného zabijáka, který se do reálného prostředí hodí stejně jako čokoláda pro diabetika a za jehož výkon by se nemusel stydět ani Jason Bourne. Naopak body nahoru za originální vyřešení jediného důkazu. Konec je předvídatelný, zápletka je zřejmá cca od poloviny knihy. Epilog ve stylu: -Král zemřel, ať žije král!- je přitažený za vlasy. Ode mne za 70%
V.A.
  3. 2. 2013, 14:45
Začátek super. Prostředek už děj trochu zpomalil. No a po zneškodnění vrahouna už je to úplná nuda! Hypnotizér se mi líbil mnohem víc, i když dávám oběma stejný počet hvězdiček.
Eventful
  12. 2. 2012, 17:37
Tak. Právě jsem to dočetla a jsem naprosto spokojená :) Vždy když se mi líbí nějaká kniha, v tomto případě Hypnotizér, bojím se, že další kniha od téhož autora bude horší a bude to pro mě sklamáním. V případě Larse Keplera k tomu ale nedošlo. Velice zajímavý děj, stále napínavé, dokonale propracované. Nedokážu posoudit jestli Hypnotizér byl lepší, nicméně tohle mi přišlo realističtější. Pro někoho to může být lepší pro někoho horší. (Není moc pravděpodobné že by po světě běhali smrtelně zranění 15ti letí chlapci a surově vraždili, jak tomu bylo právě v Hypnotizérovi). Je to trošku v jiném stylu takže nejde soudit co bylo lepší :)
Jednoduše řečeno Paganiniho smlouva je skvělá kniha a Keplerovi si opět vysloužili můj obdiv nad složitým a skvěle propracovaným dějem :)
Susan94
  14. 8. 2016, 16:54
"Největší přání vyváží pouze ta nejhorší noční můra" Není to přímo dokonale promyšlená detektivka, ale já osobně jsem si tam našla oblíbenou postavu - Alexe, kapitoly, které popisují jeho život jsou to nejvíce záživné na této knize. Výhoda jsou obecně krátké kapitoly, které urychlují děj a také prostupování různých dějových linií a příběhů různých postav. Celkem povedené.
Yggdrasil
  27. 5. 2015, 11:48
Mám z toho mírně rozpoluplné pocity. Na jednu stranu se mi příběh líbil, styl psaní podle očekávání skvělý. Jen mám tak nějak pocit, že se to odehrálo většinou vše v první polovině knihy a pak už jsme se jen vezli. Předlouhé scény přestřelek, honiček.......to není nic pro mně a tím se klasický WOW efekt vytrácí.
koki.veru
  25. 5. 2015, 18:12
Druhý díl této krásné série a připadá mi, že se kvalita knih stupňuje, alespoň pokud porovnám první a druhý díl. Do této knihy jsem se začetla snad okamžitě, a děj byl napínavý skoro až do poslední stránky. Hned se jdu pustit na svědkyni ohně :)
Merit
  6. 6. 2014, 20:55
Lepší než Hypnotizér, ale pořád mi tu něco chybělo ... Asi mi nevyhovuje ta neklasická stavba knihy, kdy vrchol není v závěru, ale někde uprostřed.
mispulka s.
  24. 2. 2014, 14:29
Wow , opet skvela kniha vůbec jsem se nemohla od ni otrhnout!!!!!uz se tesim na další knihy od KEPLERA !!
Kačúd
  15. 2. 2014, 13:08
Jedna z nejlepších knížek, které jsem kdy četla...Je tak napínavá, že jsem se od ní nedokázala odtrhnout. Některé pasáže jsou docela děsivé. Sama od sebe bych si ji asi nekoupila, byl to dárek, o to víc mě ale překvapila. V tomto žánru jsem se "našla". Dnes jsem si koupila Písečného muže a doufám, že budu stejně nadšená!
eleni.rat
  21. 7. 2013, 22:37
Tak nejprve jsem četla Hypnotizéra s doporučením, že to je super a Paganiniho smlouva je slabší. Na mě to působilo přesně naopak.. nevím, zda to bylo tím, že jsem si už od Hypnotizéra zvykla na styl psaní, se kterým jsem měla ze začátku dost problém, ale tahle kniha se mi líbila mnohem víc. Dojem u Hypnotizéra mi zkazil poněkud chaotický a natahovaný konec, tady mi to přišlo všechno o dost svižnější. Jsem zvědavá na třetí knihu :)
katapultova
  30. 12. 2012, 15:28
Přestože, narozdíl od detektivek, thrillery nemám moc ráda, touto knihou jsem byla nadšená. Děj perfektně ubíhá, nemůžete se dočkat, až ji znovu otevřete a postoupíte dál. Částečně se jedná o detektivku s klasickým vyšetřováním, částečně o thriller. Drobné výhrady k ní však mám - místy mě překvapuje totální neschopnost policie, občas se nevyhnula typickým klišé, kdy jediný policista vidí správně, zatímco všichni okolo včetně jeho nadřízených jsou tupí. Také mi některé postupy policie, resp. její liknavost (a to včetně hlavního hrdiny Joony) přišly trochu nereálné. Na druhou stranu není Joona geniálním detektivem typu Sherlocka Holmese, který by viděl i za tři rohy, ale využívá hlavně intuice a pocitů, s čímž se ztotožňuji.
maratach
  15. 2. 2012, 10:43
Po obrovském úspěchu Hypnotizéra je Lars Kepler v plné síle zpátky! Jedné letní noci je na palubě opuštěné lodi ve stockholmském zálivu nalezeno mrtvé tělo. Plíce ženy jsou plné slané vody, ale stopy po ní nezůstaly ani na oblečení ani na těle. „Utopila se,“ prohlásí lékař. „Utopila?“ Lékař přikývne a usměje se: „Utopila se přímo na palubě plující lodi.“ „Asi ji někdo uviděl ve vodě a vytáhl ji nahoru.“ „Kdyby to bylo tak jednoduché, vůbec bych nemarnil váš čas…“ Dalšího dne je ve svém bytě nalezen mrtvý muž. Houpe se v oprátce uvázané na háku ve stropě, na kterém běžně visí lustr. Jak se to stalo? Strop je vysoký a v místnosti není jediný kus nábytku, na který by muž mohl vylézt. Ale detektiv Joona Linna je stejně přesvědčen, že šlo o sebevraždu. Samozřejmě že má pravdu. Muž spáchal záhadnou sebevraždu, ale i to je pouze předehra k závratně rychlému a nebezpečnému běhu událostí. Něco vám řeknu: jsou dohody, které nezruší ani smrt… Pokračování Hypnotizéra je stejně úspěšné jako první díl románové řady. Práva na knihu byla prodána do čtyřiceti zemí.
Věra Zdražilová
  28. 10. 2016, 23:28
Podle recenzí jsem měla pocit, že tento druhý díl mě nebude moc bavit, ale opak byl pravdou. První díl Hypnotizér mě sice bavil víc, ale tady je zajímavý pohled na černý trh se zbraněmi a vše co k tomu patří.
Venovanokniham
  20. 10. 2016, 10:54
Paganiniho smlouva je jasným důkazem toho, že i s blbým příběhem můžete zahrát velké divadlo, pokud máte kvalitního hlavního hrdinu. Bohužel ani dobří hrdinové nemají nekonečnou trvanlivost, takže doufám, že v tomto duchu nebude slavná dvojice autorů pokračovat.