Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Porucha reality 1 - Zjevení

88%
4 17
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Porucha reality 1 - Zjevení Originální název: The Reality Dysfunction: Part 1: Emergence
Poprvé vydáno celosvětově: 1997

Nejnovější vydání:
Triton - 2003
ISBN: 80-7254-338-5
Počet stránek: 592
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 7x v oblíbených
v přečtených 25x v přečtených
v knihovně 11x v knihovně
k přečtení 13x k přečtení
právě čte 2x právě čte
si přeje 2x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Triton (2003) 80-7254-338-5 592

Skvělý jako Hyperion. Fascinující jako Duna!Galaktická epopej v šesti svazcích

„Science fiction jako vyzrálé víno... Hamilton vrací SF mezihvězdný záběr...“ - The Times

„Série dělá to, co by měla každá kniha: tvoří svět stejně rozsáhlý a komplikovaný, jako ten náš.“ - Locus

Dvacáté sedmé století. Lidé obývají stovky světů, do své Konfederace už zapojili i dva mimozemské druhy a samo lidstvo se rozdělilo na dvě kultury. Mladý pilot Jozue Calvert má podezřelé štěstí u žen i v podnikání. Emigranti ze zničené Země s nadšením osídlují nový svět. Sotva dospělá šlechtična se ujímá vlády nad biotechnologickým habitatem. Odsouzený satanista začíná budovat svou říši zla. A do naší galaxie přiletí nenápadný, ale zvídavý tvoreček... Nikdo ještě netuší, že všechny osudy zvrátí prokletí, s jakým se lidstvo dosud nesetkalo.

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Balu
100% 100% 100% 100% 100%
  18. 8. 2012, 12:02
Celá sága Úsvit noci (tj. prakticky vše, co doposud Hamilton v ČR vydal, s výjimkou Druhé šance) je naprosto brilantní space opera s technicky promyšleným a velmi brutálním, přesto inteligentním dějem, která někoho možná přivede k zamyšlení, co se s námi doopravdy stane po smrti. Velmi doporučuji.
V prvním díle se zeširoka seznamujeme s postavami, které nás budou provázet dějem. V rámci tohoto seznamování čtenář přijde na kloub knižní terminologii, ve které se do té doby docela plácá (bitek, jestřábi, vosy, nanonika...), udělá si přehled o uspořádání vesmíru ve 27. století a pozvolna svou pozornost zaměřuje na krvavé a zvrácené události na planetě Lalonde. A pak jde brutalita ještě o řád výše, ale to už je člověk plně vtažen do děje...
Phorbo
80% 80% 80% 80% 80%
  18. 4. 2014, 22:44
S první polovinou jsem se trošku trápil. S Hamiltonem jsem se tady setkal poprvé (ono taky nebylo zatím kdy, kdybych nechtěl držet posloupnost ságy Úsvitu noci), takže mě docela překvapilo, s čím se setkávám. Jelikož jsem přečetl téměř polovinu děl od Simmonse, tak jsem byl rád, že jsem našel kvalitní space operu, za kterou je Úsvit noci považován. Simmonse jsem zbožňoval. Byl to skvělý vypravěč s šíleným vesmírem a paralelama, u kterých jsem jihnul. Mezitím jsem přečetl jeden a půl dílu Temné věže od Kinga a to mě kupodivu tak moc nechytlo. Na to jaké jsou na to recenze, jsem byl trochu zklamaný. Každopádně je King i přes to všechno považován za jednoho z největších spisovatelů a hlavně vypravěčů dnešní doby. Podle mě (po dvou dílech od Hamiltona) se podle mě může jít King zahrabat. Nebo ne přímo zahrabat, ale na to, že byl Úsvit noci napsán vlastně podle pár povídek, které jsou spřízněny hlavně Spřízněností, je to prostě masakr. Ale jak říkám, na začátku recenze. Hamilton napsal první polovinu Zjevení chaoticky. Aspoň mi to tak připadalo. Seznamujeme se postupně s příběhy hlavních postav, které nás provází nejspíše celou ságou. Ke každému si člověk vytvoří vlastní citovou vazbu a po dočtení Zjevení je prostě nutnost si přečíst Expanzi. To vám prostě nedá!