Nároční aneb Životem nás provází pokušení

Nároční aneb Životem nás provází pokušení Originální název: Nároční aneb Životem nás provází pokušení

Olympia - 2011
ISBN: 978-80-7376-283-4

Olympia (2011) 978-80-7376-283-4 278

Po předchozích, na sebe volně navazujících románech (Sny žen a touhy mužů I, II a III) se nám dostává do rukou čtvrtý román Zbyška Štěpánka. I tentokrát je kniha tohoto originálního spisovatele plná něhy, životních zvratů, snů, erotických představ a zážitků. Nalezneme zde opravdový život se vší jeho syrovostí a úskoky, utajovanými erotickými představami a dychtivostí. Je plný zážitků a životních pravd, k nimž neoddělitelně patří vášeň a sex. Jedná se o vztah uštvané, rozvedené matky k dítěti a také k mužům, v jejichž náručích se pokouší nalézt uspokojení. Dějem prolíná i láska starší ženy k výrazně mladšímu muži a vnitřní konflikt z toho plynoucí. V činech jednotlivých postav se spolu snoubí láska, stejně jako lidská sobeckost s obětavostí a výčitky s odpuštěním