Neviditelné ženy

Originální název: Invisible woman

Alpress - 2006
ISBN: 80-7362-315-3

Alpress (2006) 80-7362-315-3 231

Příběh o ženách, které si prožily své peklo. Byly týrány už rodiči a po svatbě terorizovány manželem nebo jeho příbuznými. Často byly přinuceny ke sňatku a den co den prožívají rozmanité formy ponižování i bolestný pocit osamění. Většina z nich touží zmizet do ústraní, stát se neviditelnými, aby unikly věčnému strachu, co přinese příští chvíle, zítřejší den. (Založil/a: skjaninka)

Jacky Trevane Jacky Trevane
*1963

Elleyne
  17. 3. 2013, 13:22
Některé příběhy byly velmi silné, a asi nejsilnější již zmiňovaný Plachá dávka, který mnou doslova otřásl.Rozhodně doporučuji.
Orina
  10. 8. 2012, 7:01
Na podobné téma jsem přečetla poměrně hodně knih a myslela jsem, že už mě nemůže nic překvapit. Jak moc jsem se zmýla jsem si uvědomila po přečtení kapitoly "Plachá dívka" v Neviditelných ženách. Spolu s knihou Upálená zaživa je to pro mě prozatím nejhrůznějším zážitkem.
Veunek
  19. 6. 2014, 23:55
Sbírka hrůzných příběhů skutečných žen ze skutečného světa... Někdy člověku až vypadnou oči z důlků, co všechno se kolem nás bohužel děje, a přitom o tom nevíme, a tyto příběhy jsou jen malou hrstičkou z celého množství.
Jak už bylo řečeno, příběh "Plaché dívky" je asi nejsilnější.
Pokud bych měla knihu srovnat s autorčinou předchozí, tj. Fatwa, tak Fatwa na mě působila emočně asi víc.. nejspíš je to tím, že příběh vyprávěný tam je popisován detailněji, autorka zachází do větších detailů, které dokážou spolehlivěji vykreslit děsivou atmosféru lépe, než když je příběh zapsán na 15 stránkách.