Umělohmotný třípokoj

Umělohmotný třípokoj Originální název: Umělohmotný třípokoj

Torst - 2006
ISBN: 80-7215-287-4

Torst (2006) 80-7215-287-4 152

Čtvrtý román mladé prozaičky, autorky úspěšných románů Paměť mojí babičce, Přes matný sklo a Cirkus Les Mémoires, přináší do české literatury téma palčivé a přitom výrazně kontroverzní: vyprávění zachycuje zpověď stárnoucí prostitutky, která bilancuje svůj život, vzpomíná na to, co prožila, a místy s humorem a nadsázkou líčí svá léta strávená vykonáváním nejstaršího řemesla. V psaní Petry Hůlové představuje kniha výrazný posun k výrazové sevřenosti, nová je zde i humorná stránka vyprávění hlavní hrdinky. (Založil/a: skjaninka)

teite
  29. 11. 2013, 20:45
Neuvěřitelné zklamání ve srovnání s ostatními autorčinými knihami. Ještě že jsem předtím i potom četla od ní i jiná díla, jinak bych na ni zanevřela.
cisty
  3. 7. 2014, 21:52
Čechy, země zaslíbená byla skvělá kniha. Paměť mojí babičce dost dobrá. Takže jsem očekávala podobný styl psaní nebo srovnatelný příběh.
Když jsem knihu začínala číst, věděla jsem jen, že získala nějaké ocenění, ale neznala jsem obsah. Záměrně nečtu obsahy a hodnocení, dokud knihu nepřečtu.
Ale musím říct, že přestože kniha je úplně jiná než "Čechy" nebo "Paměť" - je hodně dobrá. Bavila jsem se a hlavně užívala jsem si stylu a neuvěřitelně krásných obratů a slovních spojení!
Pets
  22. 9. 2013, 18:56
Odpad nedávám asi jen proto, že jsem si časem zvykla na styl vyprávění. Myslím, že Hůlová se obecně lépe poslouchá než čte (zkušenost z autorského čtení). A právě na čtení upozorňovala na tuto knihu s tím, že chtěla napsat "takové v podstatě porno". Jenže bohužel při čtení zjistíte, že knize zcela chybí dějová linka, a co hůř, otevřenost je v kombinaci se stylem autorky spíše odpuzující, takže účinky jsou takřka antiafrodiziakální. Nebo to byl záměr? Jedna hvězdička za občasné pousmání nad jazykovými hříčkami, které Hůlová umí dobře, jinak toto bylo šlápnutí vedle.
TumovaKristyna
  7. 9. 2011, 20:23
Pro mě velké zklamání. Po přečtení Paměti mojí babičce jsem se na další knihu Petry Hůlové doopravdy těšila, bohužel jsem ale měla co dělat, abych tuto knihu dočetla. Škoda, téma je to určitě zajímavé, ale styl vyprávění se mi nelíbil.