Cirkus Les Mémoires

Cirkus Les Mémoires Originální název: Cirkus Les Mémoires

Torst - 2005
ISBN: 80-7215-256-4

Torst (2005) 80-7215-256-4 277

Nový román mladé spisovatelky, autorky románů Paměť mojí babičce a Přes matný sklo. V knize se prolíná mnoho příběhů v jediném dějišti současném New Yorku. Autorka konfrontuje dva výrazně odlišné světy prostředí pestré směsi přistěhovalců či krátkodobých návštěvníků New Yorku a neurčitý východní svět obestřený tajemstvím (nejmenovanou zemi z nejmenovaného světadílu). Třetím místem děje je Praha. Sledujeme tři generace exulantů, jejichž životní osudy se v New Yorku buď přímo spojí, nebo alespoň na čas protnou. Těžiště románu leží v jemném a psychologicky přesném vystižení složitých mezilidské vztahů, vyprávění přitom plynule přechází z prostředí do prostředí, z příběhu do příběhu. Stejně jako u předchozích dvou románů, i zde nelze než obdivovat autorčinu mistrnou práci s jazykem. (Založil/a: skjaninka)

teite
  29. 11. 2013, 20:46
Líbilo se mi vyprávění, které příjemně plynulo a udržovalo mne v napětí. Oceňuji celistvost příběhu i magičnost, která však zde nešla na úkor srozumitelnosti.
inhalium
  26. 10. 2012, 15:15
Pro mě je to lehce marquézovský vyprávění o tom, jak USA k dalším několika imigrantům přišlo. Jsem těmito vyprávěními přesycená, na druhou stranu chápu, že si najdou řadu příznivců.