Magická Antarktida

Magická Antarktida Originální název: Magická Antarktida

Mladá fronta - 2009
ISBN: 978-80-204-2102-9

Mladá fronta (2009) 978-80-204-2102-9 276

Sto let starý trojstěžník, který dosud pluje na plachty, vyplouvá v únoru roku 2008 na svou sedmou výpravu do Antarktidy. Na pomyslném konci světa a také konci Jižní Ameriky se schází padesát pět lidí deseti různých národností. Tito lidé se nikdy předtím neviděli, profesionální posádku tvoří šestnáct z nich, zbytek jsou nadšenci, kteří by se během plavby trvající dva měsíce měli profesionálními jachtaři teprve stát. Autorka se na tuto dobrodružnou výpravu dostala jako první Češka v pozici lodní lékařky. Plavba do nejodlehlejších míst naší planety je spojena s překonáváním bouří, zimy, neustálého mokra a prochladnutí a hlavně s překonáním sama sebe. Pod rouškou cestopisného charakteru knihy čtenáře provází psychologické vykreslení jednotlivých postav a vývoj mezilidských vztahů na palubě. Příběhy zachycují napětí i spřízněnost osudů účastníků plavby a pojí se do sounáležitosti lásky, ale i nenávisti. Kniha je doplněna množstvím exkluzivních fotografií. (Založil/a: skjaninka)