Povídání u krbu nejen pro myslivce

Povídání u krbu nejen pro myslivce
Originální název: Povídání u krbu nejen pro myslivce

TeMi CZ - 2011
ISBN: 978-80-87156-59-9

TeMi CZ (2011) 978-80-87156-59-9 144

jsou svérázná sorta lidí. Za dne i noci brouzdají pod zelenou klenbou, za jakéhokoliv počasí vysedávají na posedech a o samotě sledují ruch a život čtyřnohých a okřídlených obyvatel lesa. Les je pro mnohé z nich též bohatým zdrojem tvůrčí inspirace, literatura o přírodě má u nás dlouhou a plodnou tradici. Do ní se vřazuje i tato knížka vzpomínkových črt, jejímž autorem je Ing. Jiří Hanák. Je znám především jako expert v oboru loveckých zbraní a střeliva působící v řadě tuzemských i zahraničních institucí a odborných komisí. Krom toho hojně publikuje v odborných i zájmových periodikách a vydal řadu publikací o mysliveckém střelectví, historii loveckých zbraní a myslivosti. Prostředí lesa důvěrně zná a touto prozaickou knížkou, v níž líčí příběhy svých lovů a portréty lidí, s nimiž je prožil, se vyznává z lásky k němu a vzdává čest mysliveckému stavu a kráse přírody.