Krach Deluxe

Poprvé vydáno celosvětově: 2005

Triton - 2011
ISBN: 978-80-7387-228-1

Triton (2011) 978-80-7387-228-1 312

Parrish Plessis, svého času iniciátorka puče, placená najatá vražedkyně a bývalá bodyguardka, zjišťuje, že život je drsný. Zradil ji Loyl Daac a stále ji váže dluh krve. Parrish se snaží udržet pohromadě svou malou říši a také splnit očekávání mnoha zatoulaných lidí a bezprizorních dětí, které kolem sebe nashromáždila. Podaří se jí odstranit ze svého těla neznámého high-tech parazita, dříve než se stane něčím méně humánním?

Marianne de Pierres Marianne de Pierres
*1961

Jacinda
  4. 6. 2016, 20:48
závěr trilogie není ani tak zklamání, spíš potvrzení, že celá sada je sračka. normálně nepoužívám sprostá slova, pokud mě film nebo kniha vyloženě nenaštvou....budu opakovat asi předchozí komentáře, ale s tím se nic neudělá. Kniha je opět absolutně nepředstavitelná. ještě nikdy jsem nečetla knihu, kde bych si prostředí a postavy nedokázala nějak ředstavit. Paní Pierres se to bohužel povedlo. Postavy jsou neosobní, až do konce jsem si nikoho neoblíbila, nikoho mi nebylo líto a snad jediná sympatická postava byl Merv se Snoutem. Parish je vůbec osoba...autorka se ji snažila vykreslit netypicky jako drsňačku která není hezká. fajn. to by to ovšem nesměla kombinovat s naprostou stupiditou jako je nesmyslná láska k mutantním dětem. Vůbec celá rádoby humanita prosakuje knihou jako mor. Ve výsledku je Parish úplný idiot. Kdyby kniha neměla datum 2011, řekla bych, že někdo nepovedeně vykradl Psycho Pass a místo dominátorů použil voodoo, šamany a laciný pornosex z Kushielovy střely. nemám nic proto tomu, když jsou v knihách a filmech stejná témata. Jde vždy o tu cestu, kterou sledujeme. Parish už sledovat nechci a je to škoda, protože kniha je paradoxně čtivá a svým způsobem mě na tom něco zaujalo. děj samotný je ale neskutečná SLÁTANINA. konec příběhu knihu jen definitivně degradoval.