Death Note - Zápisník smrti 1

Crew - 2016
ISBN: 978-80-7449-219-8

Crew (2016) 978-80-7449-219-8 198
Crew (2011) 978-80-7449-048-4 200

A tak se jednoho dne jeden z těchto zápisníků dostane do rukou chlapce jménem Light Jagami, mimořádně inteligentního a nadaného mladíka, který se pod vlivem svého otce, policejního náčelníka, připravuje na dráhu kriminalisty. Nalezený zápisník mu poskytne velmi lákavou zkratku k samozvané spravedlnosti.

Shax
  21. 1. 2013, 17:38
Nejdříve jsem viděla anime (geniální) a až poté se úchylila k manze. Také geniální - jak příběh, tak kresba :) Vadí mi jen jedna věc. To, že přepisují japonská jména...Na pohled je to vážně úděsné.
Kuci92
  21. 1. 2013, 20:37
Z Death Notu se stává, jedna z nejlepších Mang které jsem kdy přečetl. Vynikající a chytlavý příběh, který jen tak nepustí. Dávám : *****
Martin
  27. 7. 2014, 0:33
!!!HODNOTÍM JAKO CELEK!!! Naprosto strhující příběh pokrývající téma, o které jsem se již dlouhou dobu zajímal. Je morálně přijatelné zabít člověka, jedná-li se o vraha? A co když vrahové dojdou? Zaslouží si všichni zločinci zemřít? "Jen se podívej kolem sebe a vše, co uvidíš, jsou lidé, bez kterých by tento svět byl lepší." Mám rád obě hlavní postavy. Light se choval naprosto stejně, jako bych se v jeho situaci choval já sám (což je u knižky vždycky velmi milé) a L byl taky skvělý. Zajímavé jsou i jednotlivé motivy a osobnosti obou hlavních hrdinů - jsou si totiž velmi podobné, obě velmi egocentrické.

Sice se toho v manze dozvíte o něco málo víc, ale jinak upřednostňuji anime (Light je tam lépe nekreslen) a pokud se nemýlím, je to časově chronologicky uspořádané - ne jako magna, která může být hned v první části dost matoucí. V každém případě doporučuji! A to i pro ty, kteří tomuto žánru ještě nedali šanci. Stojí to za to. Do poslední chvíle netušíte, co se stane, ale tak nějak si to pořád užíváte. Jediné co bych vytknul je trochu slabší konec. Přišel mi příliš překombinovaný (a myslím teď klasický anime konec, ne pokračování mangy po několika letech s Light-Kirou).
matrosh
  4. 9. 2011, 15:11
Nikdy jsem nebyl fanda mangy a po ohavné vlně Pikachu šílenství jsem se dokonce zapřísahával, že nic podobné už nikdy nechci vidět. Nakonec jsem se ale se střízlivým odstupem rozhodl, že pokud se objeví zajímavý titul, mrknu se mu na zoubek. Po několika prvních stránkách, jsem nebyl právě přesvědčen o odlišnosti této mangy od jakékoliv jiné. Ale trvalo to jenom chvilku. Přesněji do doby, kdy Light začne propadat božskému komplexu moci a likviduje zločince ve velkém a kdy se o to začne zajímat policie a na scéně se objeví tajemný detektiv L, který inkognito řídí vyšetřovaní s podporou Interpolu. Jinými slovy do momentu, kdy děj razantním a typicky asijským způsobem změní žánr. Nečekejte, že tady narazíte na scény, ve kterých sedmnáctiletý kluk bude běhat s božskou moci po městě a likvidovat zločince. Prozatím to vypadá, že Rjúk a jeho zápisník, jsou pouze rekvizitami ve zcela jiné hře. Na jedné straně tady máme inteligentního a ambiciózního kluka s velkou mocí (který má několik es v rukávu a rozhodně se svou mocí nenechal zblbnout), a na straně druhé, inteligentního detektiva s veškerou dostupnou profesionální technikou a policejním sborem. To co následuje, je opravdu vypiplaná hra na kočku a myš, ze všeho nejvíce připomínající slavnou hongkongskou filmovou sérií Volavka, nebo její americký remake Skrytá Identita. Základním kamenem této mangy je sice scénář, ale kresba rozhodně není odpudivá. Řekl bych, že je to takový mírný nadstandard. Což v manze znamená jemné linky a prokreslené pozadí. Další co potěší, je fakt, že v této manze nenarazíte na karikatury, které jsou pro většinu mangy typické. Osobně mě tato kniha přesvědčila, že ne všechno japonské jsou pokémoni a pravděpodobně povede ke koupi Crying Freemana, který je kresebně ještě o třídu výš. hodnocení 9/10 je potřeba šetřit jednu hvězdičku na další díly.
GAM3R22
  23. 9. 2011, 15:19
Jedna kritika by byla.....proč Raitovo jméno přeložili do angličtiny jako Light? To ho rovnou mohli počeštit na Světlo. Tohle jsem prostě nepochopil a myslím, že to nechápe více příznivců Death note a mangy všeobecně.

---------------------

Ano to samozřejmě vím, jen poukazuji na to, že podle mě je mnohem autentičtější ponechat jména v originální podobě. Tím myslím Light jako Raito atp. Takhle se to mnohým lidem líbí více. Znám hodně lidí, kteří čtou mangu a také se jim vůbec nelíbí Light a ostatní "poangličtěné výrazy" :-)
Dee-Dee
  14. 9. 2013, 12:43
Když jsem poprvé slyšela o Death note, myslela jsem, že to bude něco trochu jiného. Ale i tak tato manga překonala má očekávání! Až mangu dočtu, chci se podívat i na anime.
Aadri
  21. 9. 2012, 22:29
Moje první setkání s komiksem (když nepočítám Čtyřlístek a Kačera Donalda :)), ale určitě ne poslední. Mangou totálně nepolíbená, ale tohle se mi líbilo. Moc.
Tomas Himbeere
  28. 9. 2012, 0:43
Zatím nejlepší manga, se kterou jsem se setkal. Než jsem se pustil do čtení komiksu, viděl jsem stejnojmenný anime seriál. Obě zpracování příběhu jsou excelentní.
Tomáš Kocián
  21. 10. 2016, 19:49
Super zápletka, která chytne hned od začátku. Nedá se přečíst jinak než na jeden zátah a budete se těšit na pokračování. Vynikající rozjezd příběhu.
Alx.W
  25. 12. 2012, 11:52
Death note je velmi krásný příběh, jedna věc mi tu ale strašně vadí. To že někdo považuje death note za KOMIKS je nepřípustné. D E A T H N O T E N E N Í komiks A L E !!!!MANGA!!!!!
Drosera
  31. 10. 2011, 19:18
GAM3R22: V japonštině se anglická slova přepisují do katakany, což je abeceda skládající se ze slabik. Mimo jiné v ní chybí "L", proto se obvykle nahrazuje "R". Raito se ve skutečnosti jmenuje "Light" (ať už to zní jakkoliv divně, ale v moderní době to není úplná rarita, že Japonci pojmenovávají svoje děti anglickými slovy), ovšem originální manga je psaná v japonštině a tudíž místo latinky používá katakanu. V katakaně je slovo Light přepsané jako Raito, nejbližší podobně znějící ekvivalent. Dalo by se říct, že degenerace je vlastně jenom v japonské verzi kvůli omezené abecedě :)
Stejně tak je "Kira" jenom katakanový přepis pro "Killer". Nejsou to žádné výmysly překladatelů.
jointtek
  28. 8. 2011, 9:14
Jedním slovem - dokonalost. :) Velice mě těší, že jsem se dožila něčeho takového, jako je vydání klasiky Death Note v češtině. Nechci slyšet žádnou kritiku, jinak vás všechny zapíšu do deníku. :D