Škodliví a obtížní živočichové kolem nás

Škodliví a obtížní živočichové kolem nás Originální název: Škodliví a obtížní živočichové kolem nás

TeMi CZ - 2011
ISBN: 978-80-87156-62-9

TeMi CZ (2011) 978-80-87156-62-9 152

Svou domácnost obýváme nejen my lidé, ale spolu s námi i další živí tvorové. A to nejen naši čtyřnozí mazlíčkové, ale spousta dalších. Jsou mnohem menší, nezřídka unikají pozornosti či je pouhým okem nevidíme, ale jedno mají společné – škodí nám. Škodí na potravinách, oděvech, nábytku, přenášejí infekční choroby, anebo prostě obtěžují či esteticky odpuzují. Jsou to zkrátka nevítaní průvodci člověka. Přizpůsobili se mu, naučili se žít v jeho prostředí, využívat jeho produkty, přiživovat se na jeho životě. A je jich nepočítaně. Tato praktická příručka pojednává o nich a o způsobech, jak se jim bránit. Její autorky ing. Eva Hrudová a ing. Jana Sedláčková jsou renomovanými odbornicemi v oboru „škůdcologie“ a dobře vědí, jak s těmito nevítanými a nepříjemnými hosty bojovat. Zaměřily svou pozornost na ty, kteří člověku škodí či vadí nejvíce, počínaje těmi nejmenšími – roztoči přes nejrůznější druhy hmyzu, jako mouchy, šváby, brouky, dále mravence, pavouky, motýly, komáry, klíšťata, až po měkkýše jako slimáky a dále škůdce čtyřnohé či opeřené. Popisují je a předvádějí na barevných fotografiích, tak aby je čtenář snadno rozpoznal, a radí, jak se s nimi má co nejúčinněji vypořádat.

Jana Sedláčková Jana Sedláčková

Eva Hrudová Eva Hrudová