Gump a comp.
Originální název: Gump & Co.
Poprvé vydáno celosvětově: 1995

XYZ - 2011
ISBN: 978-80-7388-493-2

XYZ (2011) 978-80-7388-493-2 278
XYZ (2008) 978-80-7388-113-9 278
Lucka Bohemia (1996) 80-901817-2-4 192

Forrest Gump je zpět! Pokračování slavného amerického románu, který byl i zfilmován, sleduje další osudy svého hlavního hrdiny. Tento roztomilý člověk, který pobláznil celý svět se vrací v dlouho očekávaném pokračování.. Například Larry King jej označil za "nejzábavnější román, který kdy četl." Forrerst je trochu starší, a svým jedinečným a zvláštním způsobem i moudřejší. Kniha začíná nečekaně, Forrest je úplně na mizině a zametá podlahu v New Orleans aby se mohl postarat o svého malého syna. Ovšem jak již víme - nikdy se nesmíří se svým osudem a zanedlouho je opět v centru dění. (Založil/a: skjaninka)

Winston Groom Winston Groom
*29.03.1943

Barabura
  31. 3. 2011, 9:58
Líbilo se mi to o trochu víc než jednička. Nevím jestli to bylo tím, že jsem si už zvykla na absurdity, které se Forrestovi dějí nebo proto, že tam nebyly až takové "nesmysly". Každopádně knihu pošlu dál. Nepotřebuju ji mít v knihovně.
barbiegrrrl
  21. 7. 2011, 15:15
Druhý díl je rozhodně podstatně horší než první. Alespoň polovinu knihy bych snad i charakterizovala slovem "nuda", každopádně světlé chvilky tu jsou. Nejvíce mě rozhodně pobavila událost kolem Berlínské zdi a potom setkání Forresta s Hanksem, což je docela nápor na představivost:D Jako další klad bych zmínila malého Forresta, který byl pro mě jednoznačně nejsympatičtější postavou a dával celému příběhu smysl.
Gallienus
  19. 9. 2016, 9:04
Nemohu se připojit ke kritice na druhý díl, protože se mi pokračování líbilo, čekal jsem málo a dostal vtipný (pro někoho možná se stále opakující) příběh. Netvrdím, že mě každá stránka rozesmála a mnohdy to autor hrotil do absolutního absurdna, první díl byl však napsán stejně, tak mi to nevadilo.

spoiler: Jsem moc rád, že jsem se konečně dozvěděl pravdu o pádu té zdi mezi západem a východem, když si člověk uvědomí jakými bláboly nás to krmili, vždyť za všechno mohl jeden neuznaný gól... Forrest viděl pravdu, ne on ji přímo pocítil, tady nešlo o svobodu ale o rozvášněné fandy ze stadionu...!
LadysR2
  26. 1. 2013, 14:21
Četl jsem v jednom zátahu hned po Forrestovi. A nějaký extra rozdíl v kvalitě nevidím. Pobavilo. Jediný, co mi vadilo, že v prvním díle z Gumpa občas zablesklo poznání, moudrost, i když jednoduchá. A tady najednou kašle na svý dítě????
kingmaker
  1. 10. 2011, 10:18
Pro mě zklamání. Nečekal jsem od Grooma laskavý humor a naštěstí jsem se ho nedočkal, ale jednotlivé příhody byly příliš chaotické a tak nějak naházené bez ladu a skladu. Možná se mnou nebude většina čtenářů souhlasit, ale už mě nebaví rádobyvtipné kopání do americké vlády a armády, která ať udělá cokoliv, vždycky je za tím ropa a byznys. Tohle kavárenské levičáctví mě už nějak unavuje.
woolf
  23. 1. 2015, 16:41
Kniha me misty dobre pobavila a misty jsem se prokousaval. Ostatne mam pocit, ze takovy byl i prvni dil. Velice me pobavila cast s coca-colou a farmou prasat. Pozdeji mate pocit, ze se dostavate do nejke smycky a ctete v podstate to same v jinem obalu a pribehy vas zacnou nudit. Hezky konec knihy pak srovna horsi skore. Kdo cetl prvni dil, urcite si rad precte pokracovani jako ja a pokud prekousne te par veci u knihy se pobavite... je to takova odpocinkova cetba s kapkou humoru :)
dollyk
  10. 9. 2016, 15:22
Celkově to nebylo trapný pokračování jedničky, mělo to své vlastní skvělé chvilky, hlavně poslední tři, čtyři kapitoly byly výborné. Nicméně, jak jsem četl v jedné recenzi, trojku už prosím nepište, ani jako reakci na další film, který se snad chystá.
Hedgehog
  6. 9. 2013, 9:50
Kniha se mi líbila asi stejně jako první díl. Forrestovo setkání s Tomem Hanksem je vtipně podané a Groom si za to, že dostal minimální peníze za "ukradnutí" jeho první knihy pro filmový scénář zasloužil využít naopak film pro svoje pokračování. I zde se najde několik vtipných momentů, kdy se lidi na vás budou otáčet, protože se smějete nahlas v tramvaji.
Kattie
  15. 4. 2011, 9:12
Škoda, že autor nezůstal u prvního dílu. Ten skončí dobře. Další kniha ale začne totálním krachem Gumpovi krevetárny. Ten je tam tak strašně uměle daný, že to až bolí. Autor potřeboval, aby měl půdu pro další dobrodružství, která se asi lépe vymýšlejí, tvoří, když hrdina není za vodou, ale když je na mizině. Pak následuje vichr, který velkou rychlostí přifoukává a odfoukává jeden neúspěšný pokus vydělat peníze za druhým. Do toho se ještě montuje armáda. To, že jsou Gumpovi příhody dost přehnané a umělé by mě ani tak nevadilo, to co mi ale vadí hodně je to, že Forest kašle na syna a na babičku (matku Jenny), která se o kluka stará. Foresta jsem měla ráda za to, že ukazuje, že i idiot může dokázat hodně a být správnějším člověkem než mnozí jiní, ale tady z té knihy spíš cítím, že idiot je idiot.

Jednu hvězdu dávám za Toma Hankse, který se v knize objeví. Druhou za kritický pohled na americkou vládu a justici. Jinak bych ale byla ráda, kdyby kniha nevyšla.
Jan_Makula
  2. 1. 2012, 11:25
Na druhý díl o Forrestu Gumpovi jsem se velice těšil, překvapilo mě, co ještě Gump přožil ve svém životě, opět přehnané scény, obzvlášť s tím ukončeným komunismem - rozpad v Německu. Ale spisovatel tuto knihu napsal tak dobře, jako tu první a dal do toho srdce a proto dávám čtyři hvězdičky.
Glum
  14. 6. 2016, 12:51
Druhý díl mě velice zklamal, stále se opakující koloběh začne se mu dařit a pak vše podělá. Ve zkratce je to obsah celé knihy s očekávaným happy endem na konci. Dokonce zmizel i humor který byl v prvním díle. Očekávání které jsem měl od této knihy se nenaplnila.
cíge
  28. 3. 2011, 21:23
Taktéž 3/5, ale to jsem se musel přemlouvat. Kniha mi opravdu přijde jako několikrát nastavovaná kaše "toho nejlepšího" z 1. dílu, kterého je však druhý díl jen poměrně slabým odvarem. Náhodná setkání Forresta se starými přáteli typu "Ten kukuč mi byl nějak povědomej. A von to byl poručík Dan!", kterých bylo v knize přespříliš, mi vyloženě lezla na nervy, stejně tak stereotyp "Forrest je v průseru - vylíže se z toho - chvíli nemá do čeho by píchnul a potkává starýho známýho nebo cizího člověka, kterej mu dá práci - má se chvíli dobře - něco pohnojí a je zase v průseru", na kterém je postavena prakticky celá kniha. Dojem trochu vylepšuje ten závěr, který není sice dvakrát originální, ale aspoň mi nepřipadal tak křečovitý jako zbytek knihy. Na druhou stranu musím uznat, že je to spíš oddychová kniha a tenhle účel u mě celkem splnila. Oproti jedničce je to ale zklamání...