Zrušený rozsudek

Poprvé vydáno celosvětově: 2010

Domino - 2011
ISBN: 978-80-7303-640-9

Domino (2011) 978-80-7303-640-9 376

Třetí kniha série Mickey Haller.

Mickey Haller je známý losangelský advokát, ale tentokrát ho šéf státního zastupitelství osloví se zvláštní nabídkou: aby se v jistém mediálně sledovaném případu ujal role žalobce. Haller dlouho váhá, ale nakonec se nechává přesvědčit mimo jiné i proto, že ho dráždí osoba obžalovaného. Jason Jessup byl před čtyřiadvaceti lety usvědčen z vraždy dvanáctileté dívky. Nejvyšší soud však nyní na základě analýzy DNA tento rozsudek zrušil a Jessup se až do nového procesu ocitl na svobodě. Navíc se stal miláčkem médií, prodává autorská práva na knihy i filmy a všude se stylizuje do role oběti justiční zvůle. Haller je však stále přesvědčen o jeho vině, a proto dělá maximum, aby navzdory nepříznivým okolnostem dosáhl Jessupova opětovného odsouzení. Najde si nejlepšího možného vyšetřovatele, detektiva Bosche, a rve se o každý důkaz, o každou svědeckou výpověď. Zároveň však bohužel zjišťuje, že v mašinérii státního zastupitelství neběží vše tak, jak si původně představoval, a že spravedlnost musí mnohdy ustoupit politickým zájmům. A navíc se zdá, že i Jason Jessup uskutečňuje jakýsi vlastní tajuplný plán.

illy
  24. 2. 2012, 11:33
Haler na druhé straně barikády, tentokrát jako žalobce. Ve spojení s Boshem a bývalou manželkou opět hraje napínavou hru a je jedno zda jsme s ním v soudní síni, nebo s Boshem na ulici, děj šlape jak má a nenechá vydechnout. Conelly opět nezklamal.
Pend
  6. 8. 2014, 15:56
Není to špatná kniha, ale já upřednostňuji čistokrevné detektivky s Boschem. Haller na druhé straně barikády jako žalobce v případu, který lze odhadnout na začátku...
Pajky
  14. 9. 2015, 23:40
Mickey Heller se poprvé představí jako žalobce a jeho velmi blízkým spolupracovníkem je i Harry Bosch. Přesto, že oba mám rád, tak upřednostňuji, když se jenom "potkají" a ne, když se mezi tyhle dva dělí pozornost. A stejně tak mám radši, když Mickey někoho obhajuje. Přesto však určitě nejde o špatnou knížku, jen série obou hrdinů nabízí lepší kousky.