Nostradamova proroctví

Originální název: Nostradamus Prophecies

Víkend - 2009
ISBN: 978-80-7222-652-8

Víkend (2009) 978-80-7222-652-8 398

Nostradamus napsal tisíc proroctví. Jen 942 z nich se dochovalo. Co se stalo ze ztracenými čtyřveršími? Kdo je ukryl a proč? Jaká tajemství uchovávají? Po stopách této záhady se vydávají dva zcela odlišní muži. Spisovatel Adam Sabir, autor Nostradamova životopisu, který zoufale touží oživit svou upadající kariéru a proslavit se nečekaným objevem. Šílená honička za pokladem nedozírné ceny pro příští osud lidstva může začít... (Založil/a: skjaninka)

Mario Reading Mario Reading

Babsi
  11. 2. 2013, 20:48
Já mám podobné knihy ráda, zajímám se o Nostradama i sama ze své iniciativy a po této knížce jsem v knihovně hladově sáhla. Líbila se mi na ní hlavně autorova znalost cikánů, jejich zvyků a mentality. Na druhou stranu postavy nejsou nijak sympatické, Sabir si hraje na chytráka jeho společníci jsou posedlí svými tradicemi(nevěřím, že by v ohrožení života jednali, tak jak jednají v knize).
Nehodnotím tuto knihu vyloženě špatně, ale do Šifry nebo Andělů a démonů má sakra daleko.
maciii
  22. 9. 2011, 23:57
Pro mě naprostý komerční brak, který se stal bestsellerem pravděpodobně jen díky atraktivnímu názvu a době, ve ktreré se momentálně nacházíme. Autor jako kdyby se zde teprve seznamoval se psaním, nedokáže zaujmout ani nudným příběhem (u kterého, když se konečně prokoušete na závěr, zjistíte, že jste se vlastně nic nedozvěděli) ani stylistikou, která je povrchní, planá a plná nerealistických dialogů. K hrdinům jsem si sympatie nevybudovala, protože mi celou dobu neuveřitelně lezli na nervy svým prvoplánovým jednáním a rádoby hrdinstvím. Zbytečná a prázdná kniha.
kappa
  25. 3. 2013, 13:15
tak tohle se teda moc nepovedlo. Připomínalo mi to naivní pohádku o cikánech , přišlo mi to přitažené za vlasy,že by se ještě takhle chovali v současnosti. Možná tak v dobách filmu "Cikáni jdou do nebe".Policie mě připadla taky trochu tupá. Příběh nic moc, ani to nebylo nijak poutavě napsané.