Před bouří

Před bouří Originální název: Before the storm

Ikar - 2009
ISBN: 978-80-249-1259-2

Ikar (2009) 978-80-249-1259-2 414

Laurel už jednou málem přišla o svého postiženého patnáctiletého synka, proto ho teď nespouští z očí. Nakonec však přece jen dá na rady své starší dcery a dovolí Andymu zúčastnit se školního večírku v místním kostele. Když se doslechne, že v budově vypukl požár, je strachy bez sebe, ale stane se zázrak. Andy nejenže vyvázne živý a zdravý, ale dokonce svou pohotovostí zachrání i další děti. Zatímco se jindy osamělý chlapec sluní v paprscích nezvyklé pozornosti, vyšetřování požáru odhalí podivné skutečnosti. Je možné, že by Laurel svého syna zase až tak dobře neznala? A kdo je vlastně Andyho otcem? (Založil/a: skjaninka)

lensha95
  14. 7. 2012, 17:24
Opravdu strhující knížka. Naprosto mě dostal autorčin styl psaní, prolínání reality s minulostí... Navíc jsem se z knížky dozvěděl spoustu věci o FAS, které jsem nevěděla. Rozhodně doporučuji.
Barca9358
  14. 10. 2015, 18:43
Pardon, ale na téhle knize mě zaujal pouze syndrom FAS, jinak se jedná o knihu s úplně obyčejným románovým schématem. Myšlenka a příběh by se daly zpracovat mnohem lépe, kdyby z toho autorka neudělala takové s prominutím emoční porno. Dobrý příběh vás zasáhne sám od sebe, tohle na mě ale bylo moc nucený, takže já to bohužel vidím jako nevyužitý potenciál.
mispulka s.
  24. 2. 2014, 18:39
Skvělá,úžasna kniha moc se mi to libilo a bylo to zajimave az do konce!! proto davam 5 hvezdicek....
trpaslyk
  12. 8. 2011, 15:37
Naprosto strhující čtení o mezilidských vztazích na pozadí vyšetřování případu žhářství. Fascinujícím způsobem díky hlavní postavě autorka objasňuje, co to znamená fetální alkoholový syndrom, jak to ovlivňuje chování, myšlení a jednání člověka. Moc krásná knížka, doporučuju.