Neutroniový alchymista 2 - Střet

Neutroniový alchymista 2 - Střet Originální název: The Neutronium Alchemist: Part 2: Conflict
Poprvé vydáno celosvětově: 1998

Triton - 2004
ISBN: 80-7254-400-4

Triton (2004) 80-7254-400-4 568

Štvanice na doktorku Alkad Mzuovou se účastní už všechny tajné služby i Jozue Calvert. Meziplanetární mafie pokračuje v úspěšném tažení proti Konfederaci. Z nepravděpodobného spojenectví království Kulu a Edenitů povstalo Osvobození Mortonridge, největší pěchotní akce od jedenadvacátého století. Honička za Alchymistou vykazuje stále méně úspěchů a stále více mrtvých. Twelve-T už jen silou vzteku rozpohyboval nefunkční tělo. Namířil samopal na stín u nebožáka a stiskl spoušť. Vesmír zatajil dech.

Phorbo
  6. 7. 2014, 13:55
Meh, abych pravdu řekl, po nějakých více jak 2000 stranách v Konfederaci, mě pomalu ale jistě začíná nudit to roztahaný vyprávění milionu postav. Ono to není na škodu v pár knihách (nemůžu si pomoct, ale excelentně to umí Simmons), ale pokud to tak bude i v Nahém bohu, tak mě omejou. Na druhou stranu chválím rozdělení knih tak, jak jsou rozdělený a potom ten konec krásně graduje a já jenom doufám, že se někdy dočkám filmového ztvárnění i když chápu, že by to byl velký problém vytvořit něco tak epického, jako je antologie Úsvit noci v knižní podobě.