Velká radost

Velká radost

Nezjištěno / Jiné - 2011
ISBN: 978-80-7349-256-4

Nezjištěno / Jiné (2011) 978-80-7349-256-4 200

Pokud chceme, můžeme mnoho udělat pro to, abychom pomohli sobě i tomuto světu – to je základní poselství a moudrost, které prostupují touto knížkou, jež zahrnuje 108 citací, vybraných ze spisů Chögyam Trungpy, proslulého tibetského učitele, jehož knihy proměnily pochopení buddhismu na Západě. Prakticky každý, kdo nyní praktikuje dharmu v Severní Americe i v Evropě, je jím vědomě či nevědomě ovlivněn. Učil, že spiritualita není o tom být někým jiným, ale být plně sám sebou. Rinpočhe ukazoval, že přestože nás může každodenní život obdařit mnoha problémy, nabízí nám současně skutečnou cestu a mnoho malých zázraků k ocenění. Přímočaře se zabýval mnoha obtížnými problémy, jako je agresivita, strach, utrpení, deprese a osamělost. Předpověděl rovněž mnoho nejpalčivějších problémů, kterým bude muset čelit jak společnost, tak jednotlivci.