Skřítkové pod stříbrným městem
Originální název: Skřítkové pod stříbrným městem

Maxdorf - 2011
ISBN: 978-80-7345-252-0
Vyšlo jako audiokniha

Maxdorf (2011) 978-80-7345-252-0 152
Maxdorf (2011) 978-80-7345-259-9 Vyšlo jako audiokniha. vyprávějí Jan Přeučil a Eva Hrušková

Volné pokračování Pohádek ze stříbrného města zkušené autorské dvojice Petříčková-Vaněček vychází opět dílem ze starých kutnohorských pověstí a dílem se zakládá na fantazii autorů. Pohádky o skřítcích, čertech, vodnících a dalších tajemných bytostech navazují na tradice starých českých pohádek. Tento návrat ke kořenům staré české pohádkové klasiky je zabalen do kouzelných ilustrací Ondřeje Zahradníčka, ze kterých na vás dýchne kouzlo starých dobrých pohádek. Pohádky o skřítcích pod stříbrným městem přináší do záplavy moderních pohádek kouzlo pohádek jaké mají být. Tedy plné permoníků, čertů, dobrých i zlých lidí, vodníků, dokonce tu je i mlsná koza, prostě pohled do světa, který – co my víme – možná někde pod zemí a po nocích ještě v Kutné Hoře žije svým tajemným životem.