Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Životopis černobílého jehněte

87%
4 19
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Životopis černobílého jehněte Originální název: Životopis černobílého jehněte

Nejnovější vydání:
Torst - 2009
ISBN: 978-80-7215-372-5
Počet stránek: 340
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 4x v oblíbených
v přečtených 27x v přečtených
v knihovně 6x v knihovně
k přečtení 10x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Torst (2009) 978-80-7215-372-5 340

Není pravidlem, že autor, který svým prvním románem zaujme neotřelostí, hloubkou i pravdivostí, dokáže znovu zaujmout a s ještě větší silou přesvědčit, že jeho psaní není jen šikovným skládáním slov, ale především skutečným sdělením. Tomáši Zmeškalovi se to jeho druhým románem Životopis černobílého jehněte podařilo. Čerpal tentokrát ze zkušenosti osobní, a přesto znovu podal svědectví o celé české společnosti, o nás samotných. Ukazuje čtenářům situace života a chování, které si většina z nás v naší bílé kůži vůbec nedovede představit, a to dokonce ani ti, kteří sami sebe považují za bezpředsudečné, otevřené a tolerantní. Zmeškal svým osobitým úhlem pohledu popsal dobu 60. až 80. let, kterou si dnes leckdo idealizuje, ať už pro její myšlenkovou plochost, a tudíž nenáročnost, nebo z hlediska vzpomínkového optimismu, protože tehdy jsme byli mladí a krásní. Ukazuje nám svět, v němž nic, co společnost nabízí, nefunguje normálně, a dokonce i to, nač se lze obvykle alespoň trochu spolehnout, tedy city a rodinné vazby, je deformováno k nepoznání, neboť – slovy samotného autora – „historie... svým velkým zadkem zasedla soukromé okamžiky štěstí a rozmačkala je k nepoznání“. (Založil/a: Khalidah)

(více)  
Tomáš Zmeškal Tomáš Zmeškal
*??.??.1966

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

gabi49
  4. 9. 2013, 16:12
Krásná kniha, přečetla jsem ji jedním dechem a mohu všem doporučit. Konec mě dostal. Teď jsem začala číst Milostný dopis klínovým písmem, nevím proč, ale nějak se do ní nemohu "začíst".
mohamedsfinger
100% 100% 100% 100% 100%
  1. 6. 2010, 11:01
I druhá Zmeškalova kniha si drží svůj vysoký standard a možná je v některých ohledech i lepší. Sice i zde mám pár výtek k některým pasážím (převážně na začátku), ale vše se postupně ustálí a na konci se i vzepne k zajímavému závěru. Ale také doufám, že Zmeškal už brzo nopíše knihu, která se neodehrává jen v době před listopadem 1989 a posune se snad někam dál... a já doufám, že literárně ještě výš.