Tak pravil hlemýžď

Tak pravil hlemýžď Originální název: Talk to the Snail
Poprvé vydáno celosvětově: 2006

Nezjištěno / Jiné - 2011

Nezjištěno / Jiné (2011)

Nová kniha Stephena Clarka, autora oblíbeného Merde! Jak bez úhony přežít v zemi, kde na vás čeká spousta nečekaných nástrah a jazyk místních obyvatel je veskrze záludný? Může se vám snadno přihodit, že namísto zdvořilého poděkování („merci beaucoup“) komusi nechtěně pochválíte půvabné pozadí („merci, beau cul"). Jak přežít v zemi, která se vychloubá svými vybranými způsoby, s jejichž pomocí s vámi ovšem nezřídka dost nevybíravě vymetou.

kajas1993
  29. 3. 2013, 19:54
Jedna z nejzábavnějších knížek, jakou jsem kdy četla. Sama se učím francouzsky, tento jazyk pro mě získal přečtením knihy nový rozměr.
melilotka
  29. 4. 2014, 19:51
Když člověk vyrazí do zahraničí se záměrem pobýt tam delší dobu, úsměvným historkám pramenícím z neznalosti prostředí se nemá šanci vyhnout. A je fajn, když je pak sepíše, aby se mohli pobavit i ostatní :-)
Petty
  26. 1. 2015, 19:20
Odpočinková knížka na letní dovolenou, ale kvality předchozích knih od stejného autora (serie Merde) to nedosahuje.