Věra Bílá - Cesta nahoru a dolů

Věra Bílá - Cesta nahoru a dolů Originální název: Věra Bílá - Cesta nahoru a dolů

Nezjištěno / Jiné - 2011

Nezjištěno / Jiné (2011)

Věra Bílá – hvězda rómské kultury, která to z Rokycan dotáhla až do Bílého domu, kde hrála na recepci u prezidenta Billa Clintona. Zpěvačka, kterou objevila Zuzana Navarová, žije. Kniha poutavým způsobem odhaluje, jaký je život rómské legendy nahoře a dole, kde dnes žije… Bez plynu a na sociálních dávkách!

Marie Formáčková Marie Formáčková
*05.12.1952

edulla
  5. 12. 2016, 21:57
Zajímavé čtení. Ač je Věra Bílá korpulentní dáma, o životě vypráví s lehkostí, chvílemi se až vznáší v oblacích. V knížce se mi dobře "bydlelo", bezelstnost, upřímnost a detailní popis romské kultury jsou velmi osvěžující sonda do poměrně nedávné minulosti. Uprostřed knihy je barevná vložka fotografií, nejhezčí i nejzajímavější vůbec je svatební fotografie Věry a jejího muže Františka. Cenné jsou také překlady romských textů. Jediná písnička, kterou jsem doposud znala, byl Pán výtahů. Teď je jich víc :-)