Originální název: Dědeček automobil

Fortuna Libri - 2010
ISBN: 978-80-7321-527-9

Fortuna Libri (2010) 978-80-7321-527-9 253
Státní nakladatelství dětské knihy (1966)
Československý spisovatel (1955)

Klukovské dobrodružství uprostřed kol, převodů a motorů, ale také dokument doby, kdy se rodil pojem Laurin a Klement.

Pozoruhodná kniha o legendárních průkopnících českého automobilismu, jejíž vydání v r. 2010 chce připomenout 100. výročí narození jejího autora Adolfa Branalda.

rt12
  22. 3. 2015, 12:16
Příjemné čtení o automobilových nadšencích na počátku 20. století. Je obdivuhodné jak naši předci šířili slávu po Evropě. Zároveň je skvělé, že byli a snad doposud jsou mezi námi lidé , kteří zarputile prosazují svou myšlenku pokroku, i když v dané době nejsou bráni vážně, nebo se jim dokonce brání v jejich počínání. Kniha je napsána tak přesvědčivě a čtivě že zaujala i ženy i dle ohlasů zde, přestože se jedná o čistě mužskou záležitost.
Vojtik69
  19. 9. 2016, 10:14
Bál jsem se, že to bude kniha o osudu nějakého starého automobilu. Ale není! A je to dobře! Je to kniha o vzniku firmy Laurin a Klement - dnešní Škoda Auto. O době, kdy motocykly byly považovány za čertovo dílo a o době, kdy se rodily první závody motocyklů a automobilů. Knihou dýcha romantika karburátorů, vaček, pístů a oleje.
Žádná hóch literatura nebo kniha s nečekaně šněrovaným příběhem, ale oddechová kniha pro kluky (a muž každého věku je kluk) napsaná podle skutečných událostí s pomocí výpovědí pamětníků a jejich deníků.
lenisko
  23. 10. 2012, 18:50
Krásná kniha.. I když autům vůbec neholduji, tato kniha mě moc zaujala a hlavně potěšila.. a to také díky krásným ilustracím od Kamila Lhotáka. Moje nejoblíbenější kniha od českého autora. Diky pane Branalde :-)
alena.marie
  4. 10. 2011, 14:44
Jako je název taková roztomilý, tak i vyprávění o historii motorových vozidel je takové krásně roztomilé. Moc příjemná oddychová knížka, mimochodem i jako audiokniha od ČRo je to parádní.
ondra kabele
  10. 5. 2016, 19:27
Je to nádherná kniha o začátku automobilů.
Než jsem si tu knihu přečet nevěděl o Laurinovi a Klementovi.