Milenka Slunce

Milenka Slunce Originální název: Milenka Slunce

Talpress - 2009

Talpress (2009)

přízni osudu stane jedna z nejzáhadnějších konkubín krále Ludvíka XIV., charismatického krále Slunce. Vyprávění začíná ve chvíli, kdy se malá Louise, zvláštní dítě mimořádné inteligence, zamiluje do divokého bílého hřebce, kterého zkrotí za pomoci prastaré magie. Tento zoufalý čin z mládí poznamená celý její život, změní jej způsobem, jaký si nikdy nepředstavovala. Tělesně postižená dívka, která nemá šanci se vdát, příliš chudobná, než aby mohla vstoupit do kláštera, se dostane v roli dvorní dámy ke dvoru krále Slunce, kde si uchvátí královo srdce. Román Milenka Slunce pojednává o síle skutečné lásky, i o nerozvážných činech, kterých se dopouštíme, abychom si ji získali a udrželi. Sandra Gullandová mistrovsky a procítěně splétá nezapomenutelný příběh plný postav a historických reálií, oživuje před čtenářem jedno z nejvíce fascinujících období francouzské historie.

Sandra Gulland Sandra Gulland
*03.11.1944

Zdendula
  6. 9. 2013, 19:42
Do této knížky jsem se zažrala tak moc, až si všichni okolo mě ťukali na čelo, poněvadž jsem knížku nechtěla odložit ani na minutu. Pravda, rozjezd byl drobátko zdlouhavý, ale když už jsem se dostala k jádru věci, byla jsem jak v transu. Nešlo přestat číst. :D
Knížku rozhodně doporučuji těm, kteří mají rádi historické romantické příběhy, protože ty ten příběh zaručeně nadchne.
Mimochodem je to jedna z mála knih, které mě vážně dokázaly rozbrečet. :)