Originální název: The Burning Bridge

Egmont (2016) 978-80-252-3085-5 288
Egmont (2014) 978-80-252-3007-7 264
Egmont (2013) 978-80-252-2550-9 264
Egmont (2008) 978-80-252-1034-5 264

Araluenské království se chystá na válku proti Morgarathovi a Will s Horácem doprovázejí Gilana s poselstvím do Celtiky. Celtické vesnice a doly jsou však opuštěné. Tři poslové zjistí, proč tomu tak je, až když objeví hladovou a vyčerpanou dívku. Ta jim prozradí, že Morgarath poštval své odporné stvůry, aby Celtiky zotročily.
Zatímco Gilan rychle ujíždí zpátky do Araluenu, aby podal zprávu králi, Will s Horácem odhalí pravou příčinu Morgarathova jednání. Chystá se překvapivý útok ze tří stran a Araluenskému království hrozí krutá porážka – pokud naši dva přátelé nepodniknou něco, aby jí zabránili! (Založil/a: Soonya)

Bastet
  6. 10. 2012, 10:22
Po zhltnutí prvního dílu jsme se okamžitě vrhla na druhý díl, protože příběh hraničářského učně Willa a jeho přátel mě naprosto uchvátil. Druhá kniha si udržuje stejnou laťku jako první díl. Objevují se nové postavy, některé staré dostávají více prostoru (Horác a Gilan). Kniha má spád, humor(ten úžasný, jemný a kousavý humor mezi hlavními hrdiny prostě miluju), dobrodružství, napětí,nečekané zvraty.Co ovšem autorovi neodpustím je ten konec! Nejhorší bylo, že nebyl třetí díl a já nemohla zjistit jak je to dál. Před panem Flanaganem smekám.
Rames
  22. 5. 2014, 19:14
Will a Horác se zde stávají právoplatnými hrdiny. Nemotorné dialogy nahrazují strhující heroické činy těchto mladíků. Dobro i zlo má přesně vymezené hranice a padoucha poznáme na první pohled a tak to má být!
PeťkaW.
  20. 5. 2015, 20:33
Opět krásně čtivý příběh, plný akce a dobrodružství. Jsou tu ještě malé mušky, které chtějí doladit, ale na celkový dojem mají jen malý vliv. Kniha se velmi dobře čte a čas u ní utíká rychle. Je tu i podstatně rozvinutější a poutavější zápletka, než v prvním díle, což je velké plus. Jsem zvědavá na další pokračování, osudy hlavních postav a také to, jestli autor bude svůj styl psaní postupně ladit do trochu "dospělejšího" duchu, nebo zůstane u kategorie četby pro spíše menší publikum.
Kuci92
  15. 10. 2015, 11:10
Taková pohodová pohádka jako předchozí díl. Nicméně se čte velmi dobře a děj pěkně utíká. Ideální čtivo pro desetileté začínající čtenáře, ale bavilo to i mě :-D
Ciba
  18. 4. 2014, 8:42
Druhé setkání s Willem a jeho přáteli je možná ještě o trochu více napínavé než jeho předchůdce. Flanagan totiž tentokrát vypráví v širším měřítku. Opět dostáváme spádovitý a nápaditý příběh plný hrdinů, emocí a náhlých zvratů. Dvojku si tak rozhodně nenechte ujít. Je to lehká a milá kniha u které nejedno dětské srdce radostí zaplesá.
Ann-K.
  25. 6. 2012, 20:52
Všechny postavy v knížce jsem si zamilovala ještě víc. Děj je napínavý od začátku až do konce. Když jsem to dočetla, byla jsem v zoufalství, že nemám další díl.
honzik10
  23. 4. 2014, 18:25
Tento díl mě oslovil více než první,zde už byla větší akce a napětí než v Rozvalinách Gorlanu, ten se mi zdál poklidnější. Proto lepší hodnocení.
zichisek
  12. 10. 2011, 15:17
Druhý díl o hraničářském učni je stejně jako jeho předchůdce velmi čtivý a zajímavý.Již známé postavy doplní zejména Evanlin z královského dvora,ve které by jste čekali nafintěnou princezničku a ona naopak překypuje odvahou a touhou pomáhat.Rozhodně doporučuji!
bican1
  14. 8. 2015, 2:25
Na království se žene válka. Morgarath dal dohromady velkou armádu Wargalů a chce na padnout Araluen. Will už je nějakou dobu u Halta a pochytil něco z hraničářského umění. Tak je vyslán s hraničářem Gilanem a kamarádem Horácem (učeň v bojové škole) pro posily do sousední Celtiky.
LadyAnn
  22. 10. 2013, 22:40
Jednoznačně, jedna z nejlepších knižních sérií, co jsem kdy četla! :) Člověk se z těch Flanaganových knížek i něčemu přiučí, když se tam rozebírají i boje. :D V dějáku se to pak celkem hodí! Ne, faktem je, že ta knížka má skvělý děj a skvělé hlavní hrdiny!
flagrin
  16. 9. 2013, 18:15
Moje nejoblíbenější kniha z této série. Končí sice otevřeně, ale alespoň jsem měl potom ve trojce a čtyřce větší zápal pro čtení. A ten konec, kde bude ten velký duel a projeví se láska Halta k Willovi je prostě nádherný!
pawell98
  19. 6. 2012, 20:57
Mám ověřěnou zkušenost, že druhé díly bývají většinou horší než ty první. Naštěstí to platí jen u filmů. Druhý díl hraničářova rozhodně není o moc horší jak první. Postavy se více rozvinuly a vy je máte ještě radši než v prvním díle. Flanagan píše naprosto úžasně. Jeho styl psaní je opravdu skvělý. Kniha vás doslova pohltí a vy prostě musíte číst dál. Komu se líbila jednička, dvojka rozhodně nezklame. Skvělé. 92%