Biohazard

Biohazard Originální název: Biohazard

Naše vojsko - 2002
ISBN: 80-206-0629-7

Naše vojsko (2002) 80-206-0629-7 319

Mrazivá pravda o největším a nejtajnějším programu vývoje biologických zbraní vyprávěná mužem, který ho sám vedl. Zatímco se vyděšený svět chystal na dlouhou nukleární zimu, skupina elitních sovětských biologů po celá dvě desetiletí horlivě pracovala na zcela novém poli zabíjení. Biohazard je svědectví o nejtemnějším, nejsmrtelnějším a také dosud nejpřísněji střeženém tajemství Ruska. Nikdo neví o tomto úděsném experimentu s biologickými zbraněmi více než Ken Alibek. Tato bývalá hlava sovětské válečné bakteriologie odhaluje výsledky šokujících vědeckých objevů - přesně a otevřeně hovoří například o tom, jak přední moskevští vědci přestavěli nebezpečné mikroby tak, aby byly ještě smrtelnější, odhaluje tajemství ukrytá za objevy nevystopovatelné třídy nových biologických činidel, která se hodí k politickým vraždám, předkládá úděsnou historii o snaze Ruska vyrobit ze vzorku viru AIDS konečnou biologickou zbraň. V tomto intrikujícím prostředí boje velmocí o nadvládu nad světem nabízí Biohazard vzácný pohled do stinného podsvětí vědy, kde lékaři masově zabíjejí a kde jsou svědci příležitostných chyb umlčováni jednou provždy. (Založil/a: zooner)