Poslední dny Evropy

Poslední dny Evropy Originální název: The last days of Europe

Nakladatelství Lidové noviny - 2006
ISBN: 80-7106-829-2

Nakladatelství Lidové noviny (2006) 80-7106-829-2 183

Autor vynikajícím způsobem stručně zpracovává témata, se kterými si v současné době nevíme rady nejen v západní Evropě, ale i ve střední a východní. Samotné názvy kapitol jasně pojmenovávají to, co se naší dnešní „politicky korektní“ mluvě i myšlení jaksi příčí: Francie: Alžír do Paříže, Spojené království: Bangladéš do East Endu, Co zůstane z Evropy? apod. Některé otázky, které si Laqueur klade, mohou být pro někoho provokativní, ale jak autor dokazuje, tzv. stará Evropa se vylidňuje a příliv přistěhovalců mění nejen demografické složení Evropy, ale hlavně její kulturní a sociální strukturu. Takže jak bude Evropa vypadat za dvacet let, zda se z ní stane skanzen nebo ji převezmou přistěhovalci, kteří rozhodně netrpí nízkou porodností, zda převládne v Evropě islám nebo se přistěhovalci přizpůsobí hodnotám a způsobu života „staré Evropy“..? (Založil/a: Patrik11)

Walter Laqueur Walter Laqueur