Originální název: The IceboundLand

Egmont (2016) 978-80-252-3086-2 288
Egmont (2014) 978-80-252-3008-4 288
Egmont (2008) 978-80-252-1073-4 288
Egmont (2004) 978-80-252-2905-7 288

Will a Evanlyn plují do Skandie jako zajatci hrozivého kapitána skandijské vlčí lodi Eraka. Halt přísahal, že Willa zachrání, a udělá vše, aby slib dodržel – dokonce neuposlechne krále. Halt je vyloučen ze sboru hraničářů a spolu s Horácem, který se k němu připojí, zamíří přes Galiku do Skandie. Cestou je neustále obtěžují potulní rytíři – jinak známí spíše jako lupiči a hrdlořezové. Horác však o bojování už něco málo ví a díky svým neobyčejným dovednostem začne brzy přitahovat pozornost rytířů a válečníků na míle daleko. Ale dorazí do Skandie včas a zachrání Willa před životem v otroctví? (Založil/a: Soonya)

Bastet
  6. 10. 2012, 10:46
Asi jeden z nejslabších dílů celé série. Ale abych byla spravedlivá, on za to nemůže, to je totiž osud všech dvojek ve všech trilogiích (díly Hořící most, Ledová země a Nositelé dubového listu tvoří jakousi trilogii v linii příběhu). Je to prostě vyprávění o tom, co hlavní hrdinové dělali než se zase našli, to mu ale neubírá na čtivosti, nápaditosti (je tu několik hodně zajímavých zvratů). Příběh je napsaný stejně dobře jako ostatní díly série, jen je prostě pro mě nejslabší, ale bez něj by to nebylo ono.
Rames
  25. 5. 2014, 8:00
Will a Evanlyn jako zajatci a později otroci skandijců, Horác s Haltem snažící se je vysvobodit. Ŕíká se že spisovatel je tím lepší čím víc píše , tady se to potvrzuje, třetí kniha působí celistvě a rozhovory postav se pomalu zbavují významných pohledů a nahrazuje je běžná mluva. Tedy běžná ve Flanaganově světě!
PeťkaW.
  5. 6. 2015, 15:36
Ledová země je opravdu oproti předchozím dvěma dílům o něco pomalejší a "lyričtější". Děje je, co by se za nehet vešlo, ale i tak je kniha čtivá. Doufám, že v pokračování bude opět nějaká větší zápletka, aby příběh znovu dostal trochu života. Jsem zvědavá i na to, jak si autor poradí s vnitřní charakteristikou postav, protože události tohoto dílu je nutně musely všechny trochu změnit. Uvidíme, co má pro nás nachystáno ve čtvrtém pokračování.
Ciba
  23. 4. 2014, 9:39
Třetí pokračování Willova příběhu se nese v trochu pomalejším rytmu, ale na čtivosti mu to rozhodně neubírá. Osobně mám velmi rád severskou tématiku, takže mě Flanagan s výletem za vysokými, hrubými a chlupatými "vikingy" potěšil. I souběžná linka o Haltovi a Horácovi a jejich rytířských lapáliích je příjemná a knihu jako celek nijak nesnižuje. Jedinou výtku bych tak měl k Willově závislosti. Už z principu nemám rád přeměnu hlavních hrdinů v chodící zombie a samotné náhlé procitnutí v závěru knihy mi přišlo trochu laciné. Nicméně ani za trojku se autor rozhodně nemusí nijak stydět.
honzik10
  24. 6. 2014, 17:55
Kniha se mi moc nelibila,protoze podle me v ni byly nepodstatne veci. Dost me zajimalo,jak si Evanlyn poradi s Willem a dopadlo to jak js ocekaval
bublynka22
  15. 6. 2015, 14:08
mě se to teda líbilo. Je pravda,že hraničářova učně čtu spíš jako jeden supertlustý román a neprokládám ho jinými příběhy, takže neposuzuji jednotlivé kousky jako samostatná díla. Pořád přemýšlím, jestli ty příběhy vážně vymýšlel pro svého 12 letého syna (právě třeba když Willa zdrtí závislost na hřejivé trávě nebo když si vychutnává pozornost dívek). Každopádně jsem čtenář ujetý na postavy a Flanaganovy postavy mám fakt ráda, mají v sobě klady i slabosti a hlavně kupu té správné odvahy a lidskosti.
Dex
  15. 7. 2013, 0:20
Obsahuje spoiler spoiler Trochu sem nechápal proč jarl Erak zatáhne Willa a Kasandru do Skandie, když mu je jich pak líto a tak jim pomůže v útěku. V této fázi autor chce abychom si Eraka trochu víc oblíbili. Já osobně sem Eraka nesnášel za to, že mladého hraničáře a princeznu přivede do otroctví. Putování Halta a Horáce mě bavilo. Evanlyn mi bylo líto a doufal jsem že Will přestane brát hřejivou trávu.
Ještěrka Mollitiam
  4. 4. 2016, 19:18
Kniha byla opět dobře napsaná. Projevila se zde Haltova trpělivost i Evanlyna odvaha a moc se mi líbila postava jménem Erak. Je znát, že autor je zkušený ve vykreslování postav, které působí docela věrohodně.
Kniha se rychle čte a v některých chvílích se od ní nelze odtrhnout. Nemůžu se dočkat, až se mi do rukou dostane další díl, ačkoli jsem z tohoto stylu už možná malinko vyrostla.
Přijde trochu slabší než předchozí díly, ale je pořád docela dobrá.
NiennaTasartir
  14. 2. 2015, 17:38
Obsahuje spoiler spoiler Tak toto je nejhorší kniha Hraničářova učně. Příběh Willa závislého na droze mě opravdu nudil. Zábavné momenty zajišťovalo snad jen dobrodružství Halta s Horácem, ačkoliv i to časem omrzí. Na druhou stranu nejde opomenout jednu z nejlepších hlášek série, když se Horác ptá, proč ty "kurýrky" mají tak krátké sukně :)
zichisek
  12. 10. 2011, 15:20
Tento díl mě tolik nenadchnul jako dva předchozí.Chybělo mi víc z Haltova humoru.Přesto byl děj velmi zajímavý a o dobrodružství opět nebyla nouze.Stále jsem byla napjatá jak to nakonec dopadne a zda-li se Willovi a Evanlyn podaří dostat ze spárů skandijců.
bican1
  14. 8. 2015, 2:27
Na království se žene válka. Morgarath dal dohromady velkou armádu Wargalů a chce na padnout Araluen. Will už je nějakou dobu u Halta a pochytil něco z hraničářského umění. Tak je vyslán s hraničářem Gilanem a kamarádem Horácem (učeň v bojové škole) pro posily do sousední Celtiky.
Brokolice
  23. 5. 2016, 21:10
Všichni tenhle díl hodnotí jako nejhorší, ale mě se líbil zatím nejvíce. Opravdu nevím, proč to je podle ostatních nejslabší díl. Možná kvůli tomu, že se tam v podstatě nic neděje. Mě to přišlo zajímavé a Eraka jsem si oblíbila. Je to asi jedíný Skandijec, co má srdce a je vtipný.
Irita
  14. 4. 2016, 19:56
Obsahuje spoiler spoiler Tenhle díl se mi hodně líbil díky své dějové severské lince a té doplňující s Haltem a Horácem. Docela mě tedy překvapilo to, co udělal Halt na začátku, ale to nemůžu nijak vytknout. Nejlepší hláška celé série byla ta, jak si Halt nebyl jistý, jestli řekl sir Horác z řádu Dubového listu nebo sir Horác z řádu dubového lívance, to byla vážně sranda. Hned za ním je to, jak se Horác ptá, proč měla ta dívka tak krátkou sukni a ještě to, jak Will hází nožem po tom soudku. Celkově se mi úplně hnusila postava Deparnieuxe, která děj trochu kazila, ale jinak opravdu není co očerňovat. :D
Herly
  25. 8. 2013, 18:40
Podle mě 3.díl neni vůbec špatný, má to své kouzlo jako ostatní díly :) Jediné co sem nepochopil bylo jak Kasandra spatřila Cuka s tím jezdcem který podle popisu nemohl být Halt.. Ale na konci sem se dozvěděl v Epilogu, že Cuk jede za Haltem a Horácem hledat Willa.
pafca4
  11. 2. 2013, 20:13
tak oproti ostatním tady považuji 3. díl za nejčtivější ze zatím prvních třech dílů :) je tam méně bojování a to mě vyhovuje :)
pawell98
  19. 6. 2012, 21:02
Ne tak dobré jako předchozí dva díly ale stále skvělé čtení. Jestli se vám líbily předchozí dva díly tak tenhle bude určitě taky. 88%