Originální název: Zakopaný pes

ISBN: 978-80-00-02281-9

Albatros (2009) 978-80-00-02281-9 248
Albatros (1992)
Albatros (1976)

Obsah knihy Zakopaný pes výmluvně vystihuje její podtitul: „O tom, jak,proč a kde vznikla některá slova, jména, rčení, úsloví, pořekadla a přísloví“.Autoři – Bedřich Fučík, jeden z největších českých literárních kritiků 20. století, a Jindřich Pokorný, přední český překladatel a laureát Státní ceny za překladatelské dílo – v ní vytvořili přehledný a přitom čtivýsoupis těch nejokřídlenějších úsloví a příměrů, většinou biblické a antické provenience. Mimořádná erudice a svěží, lehké podání tématu: právě díky těmto kvalitám se Zakopaný pes stal od dob svého prvního vydání (1976)čtenářskou klasikou. (Založil/a: KMaaaja)

Jindřich Pokorný Jindřich Pokorný

Bedřich Fučík Bedřich Fučík
*04.01.1900 - †2.7.1984

Jandovka
  27. 3. 2013, 8:05
Čtivá, pro menší i větší zajímavá, bohužel za tu hromadu nesrovnalostí a chyb musím dvě hvězdičky ubrat.
KMaaaja
  15. 9. 2011, 22:43
Tato knížka mě mile překvapila. Nečekala jsem, že se bude číst tak dobře. Určitě se k ní někdy vrátím.