Originální název: The Battle for Skandia / Oakleaf Bearers

ISBN: 978-80-252-3049-7

Egmont (2016) 978-80-252-3049-7 312
Egmont (2014) 978-80-252-3113-5 312
Egmont (2009) 978-80-252-1158-8 312

Blíží se jaro a Will s Evanlyn mohou konečně prchnout ze Skandie. Evanlyn je však unesena temudžajskými jezdci, příslušníky početného národa, který obývá rozlehlé stepi na východ od Skandie. Will se vydává za nimi, ale jeden chlapec má proti šesti ostříleným temudžajským bojovníkům jen mizivou naději – i když je hraničářským učněm. V poslední chvíli ho vystopují Halt s Horácem a pomohou mu Evanlyn zachránit. Na radost ze shledání však není čas, protože Halt si je jistý, že šest Temudžajů tvořilo pouze průzkumný oddíl velikého vojska, které se chystá k vpádu do Skandie. Čtyři Araluenci musejí Skandijce varovat a nabídnout jim pomoc – pokud ovšem oberjarl jejich pomoc přijme.
Dokážou zapřisáhlí nepřátelé bojovat bok po boku, aby zachránili své životy a své země před ničivým vpádem nepřítele, který nezná slitování? (Založil/a: Soonya)

Ciba
  28. 5. 2014, 15:54
Ve čtyřce se hlavní hrdinové konečně dočkají vytouženého, avšak nebezpečného shledání. Tempo jímž se kniha řítí dál, jim ale nedopřeje dlouhého oddechu. Společná linka čtenáři nabídne vypjaté chvíle při bojích s bezcitnými Temudžaji mistrně ovládající zkázonosné luky, vývoj vztahů mezi jednotlivými postavami a také špetku nenuceného humoru, dávkovaného tak, jak jsme zvyklí. Willa, Halta i Horáce, v tomto díle podle mě převyšuje Erak, ze kterého se vyklubal velmi zajímavý chlapík. Čtvrté pokračování je rozhodně dalším dobrým čtením pro všechny, kdo si tuhle partu oblíbili. Mým hlavním favoritem však stále zůstává dvojka.
honzik10
  5. 8. 2014, 20:28
Tato kniha se mi líbial zatím asi s 1. dílem nejvíce. Bylo tam hodně akce,což zajistila závěrečná bitva proti Temudžajům. Měla také spoustu překvapení. Četl jsem ji dlouho, protože se mi do čtení nechtělo, ale za její dočtení jsem opravdu rád, protože by byla škoda, nechat si ujít toto skvělé dílo od Johna Flanagana :)
Taychi
  3. 10. 2013, 22:31
Po roce jsem se opět vrhla na další díl této série. Překvapil. Též jsem nepochopila význam nositelů Dubového listu, ale budiž. Neuvěřitelně mě překvapilo spojenectví Skandie a Araluenu, i když se to díky Erakově pomoci dalo čekat. Místy jsem se nudila, samozřejmě mi v hlavě křičel hlásek:,, Nemá žádné zkušenosti v boji, ale přesto je nejlepší, zde někdo nemá dané výhody a nevýhody... Ticho tohle není dračák ani garps." :-D Hodnotím tedy tak, jak hodnotím. Ani špatně, ani kulervoucně.
Dex
  6. 5. 2013, 22:53
Obsahuje spoiler spoiler Moc nechápu, proč se to jmenuje Nositelé dubového listu. Možná proto, že je pro Halta tak těžké odevzdat ten náhrdelník a vyloučí ho z hraničářského sboru. V překladu z angličtiny se kniha jmenuje Bitva o Skandii. Každopádně doporučuji přečíst fandům fanasy. Opět jsem se skvěle bavil.
Naťule 27
  26. 6. 2016, 13:31
Před několika málo okamžiky jsem knížku dočetla. Hodnotím pěti hvězdami, jelikož se mi zatím tento díl líbil nejvíce. Nepostrádá nečekané zvraty a radostné chvíle. Poprvé se zde setkáme s novými nepřáteli- nelítostnými Temudžaji, se kterými si musejí naši přátelé spolu se Skandijci poradit.Už v předchozím díle na mě zapůsobil jarl Erak. Je to takový optimistický chlapík, který mi přirostl k srdci. Netroufám si říci, že jsme se s ním setkali naposledy.
pawell98
  19. 6. 2012, 21:05
Asi tak na stejné úrovni jako předchozí díl. Pro fanoušky (ze mě teda stal) povinnost. Flanagan to má dobře napsané ale ty 4 díly by se daly lehce shrnout do pár vět. 88%