Chov domácích miláčků

Chov domácích miláčků Originální název: The hamlyn family pet care encyklopedia

Columbus - 2000
ISBN: 80-7249-054-0

Columbus (2000) 80-7249-054-0 192

Obsáhlá kniha velkého formátu, doplněná množstvím precizních ilustrací, přináší svým čtenářům nejnovější poznatky o domácím chovu běžných, ale i neobvyklých zvířat. Publikace je přehledně rozčleněna podle zvířecích druhů a každá její část zahrnuje podrobnosti týkající se jak "ubytování" a krmení, tak i záležitostí spojených s výběrem zvířete, transportem nebo zvláštnostmi chování. Začínající chovatele autor upozorní i na potencionální nebezpečí, která mohou na volně vypuštěného mazlíčka číhat třeba v obyčejném bytě, poradí, jak postupovat, objeví-li se známky choroby. Zkušenější chovatelé pak jistě uvítají rady týkající se páření, péče o březí samičky a odchovu mláďat. V knize Davida Aldertona si své kapitoly najdou nejenom chovatelé obecně rozšířených mazlíčků - psů, koček, křečků, kanárků a želv - ale i ti, jimž prozměnu učarovali štíři, tarantule a ostatní obří pavouci, hadi, gekoni, strašilky a jak jen se všichni ti exotičtí miláčci jmenují... Chov domácích mazlíčků je kniha pochopitelná začátečníkům a dostatečně odborná pro pokročilé. Je to kniha, která by v knihovně opravdového chovatele neměla chybět. (Založil/a: Shax)

Shax
  28. 10. 2011, 23:16
Nezbytná nutnost v mých chovatelských začátcích, kdy jsem neměla tušení, co zas přitáhnout domů. I teď se mi hodí.