Obránce "Osamělé hvězdy"

Obránce
Originální název: The Lone Star Ranger

Návrat - 1994

Návrat (1994)
Českomoravské podniky tiskařské a vydavatelské (1928)

Životní příběh psance a střelce Bucka Duanea.
..."Ale vskutku,to,co mi vypravoval ranger Coffee o posledním z Duaneů,nešlo mi z hlavy.I povolil jsem úplně uzdu obrazotvornosti a pověděl jsem to svým způsobem.Vypravování se týká starého zákona -- starých pohraničních dob -- proto je lépe dáti je na první místo." Zane Grey
Část první Psanec,část druhá Ranger. (Založil/a: Francoa)

Zane Grey Zane Grey
*31.01.1872 - †23.10.1939

Francoa
  25. 10. 2012, 8:33
Knihu Obránce "Osamělé Hvězdy" jsem poprvé četl až v 18 letech jako předposlední knihu Greye (poslední byla kniha Zlatá úroda) z těch,co zde vyšly před II.svět.válkou a těsně po válce.Dlouho jsem knihu sháněl,když se mi to podařilo,tak nakonec jsem jí měl zapůjčenou na pouhý jediný den,přečetl jsem jí jedním dechem.Po skončení ZVS se mi podařilo koupit vydání z roku 1928.V knize je zajímavá předmluva autora, která je věnovaná Texasským rangerům.Příběh začíná přímo skvostně : "Bylo to tedy v něm - ten zděděný bojovný pud,ta nezkrotná touha zabíjet.Byl poslední z Duaneů,onoho bojovného rodu texasského.Ale ani ...."Kniha je plná akce od začátku až do konce,tímhle se liší od ostatních Greyovek.Četl jsem jí potom několikrát a pokaždé mi zaujme a najdu tam něco nového ,co jsem předtím nepostřehl.Je to životní příběh psance a střelce Buckleye Duanea a i zromantizovaná historie života Texasských rangerů.