Originální název: Erak's Ransom

ISBN: 978-80-252-3050-3

Egmont (2016) 978-80-252-3050-3 436
Egmont (2014) 978-80-252-3114-2 436
Egmont (2009) 978-80-252-1257-8 436

Skandijský oberjarl Erak podnikne nájezd na pobřeží pouštní země Aridy, přitom je však prozrazen, zajat a uvězněn. Jeho zástupce Svengal se proto vypraví do Araluenu a požádá o pomoc. Halt a Will se nabídnou, že se vypraví se Svengalem do Aridy a přivezou výkupné, jenže má-li být jejich cesta úspěšná a Erak osvobozen, potřebují mít s sebou osobu z královského rodu. Princezna Kassandra – nebo Evanlyn, jak ji zná Will – tedy přemluví svého otce, aby jí dovolil odplout na jih. K výpravě se ještě připojí Horác a Gilan, aby byla dostatečně zajištěna princeznina ochrana.
Ale dostane se naše šestice statečných přes poušť, kterou obývají znesvářené kmeny a kde na každém kroku hrozí neznámá nebezpečí, k Erakovi včas? (Založil/a: Soonya)

Ciba
  18. 8. 2014, 9:39
Pátý díl Flanaganova Hraničáře, se u mě zařadil na výsluní, po bok perfektní dvojky. Nehostinná exotická poušť a napínavá zápletka mají přesně ten správný náboj, který tuto knihu vyzdvihuje nad většinu svých mladších sourozenců. Větší počet vzájemně propletených postav není vůbec k zahození a potěší i dva bezohlední záporáci přinášející hrdinům horké chvilky až do úplného závěru. Je to odpočinkové a příjemné čtení, které si vychutnáte jako oblíbený zákusek. Jen se do něj zakousnout!
Ann-K.
  5. 8. 2012, 22:28
Tenhle díl mě opravdu zaujal. Vůbec jsem se od toho nemohla odtrhnout. Přečetla jsem ji za dva dny. Měla jsem úplně nervy na dranc. Když Will hledal Cuka ve velké poušti, málem jsem se zbláznila. Bylo sice tak trochu jasné, že ho najde, ale i tak. Prostě super. Všechny nové postavy mi tam dokonale seděli.
honzik10
  18. 8. 2014, 10:35
Taky pěkný díl, s poiřádnou náloží akce :D a to je fajn. Konečně taky po pěti letech Will dosáhl stříbrného listu, moc jsem mu to přál... taky něco nového bylo prostředí pouště a spousta nových postav v knize (Bedullini, Aridové a Tualagové)
Taychi
  3. 10. 2013, 22:35
Pátý díl byl pro mě jiný než předchozí. už z věnování jsem byla celá napjatá a byl k tomu oprávněný důvod. Plno humor nejen při Haltově svatbě a mém:,,Co to sakryš je? Já někde něco zapomněla dočíst? To snad ne!", ale i při vysvobozování Eraka. Halt se začal pomalu projevovat, už si nemusí před svými přáteli a hlavně před Willem hrát na ušlechtilého hraničáře. Je to sarkastický, ironický cynik, který se těší z neštěstí druhých a rád oplácí, co jemu někdo udělal. Samozřejmě první zmíněná věc je myšlena v situacích, kdy nikomu nejde o život, ale jen o zadek. O Skandijský zadek :-D
Dex
  15. 7. 2013, 0:12
Od tohoto dílu Hraničářův učeň dospěl do jiného stádia. Výkupné za Eraka je velice napínavý a také zábavný díl. Atmosféru mi zpříjemňovalo popíjení kafe jako tři hraničáři a aridové. Líbí se mi jaký je Halt morous a doufám, že takový bude i v dalších dílech.
Ještěrka Mollitiam
  23. 6. 2016, 14:10
Zrovna jsem tuto knihu dočetla. Bavilo mě to. Nové postavy, jiné prostředí ... Jen mi přijde, že autor nezná pro skandijskou loď jiné přízviskonež vlčí. Od Dne vyřazení jsem čekala trochu víc, ale oni asi hraničáři v tomto směru nejsou moc vynalézaví. Plusové body má u mě autor za Evanlynin náhrdelník a opasek - jestli to nechápete, tak v Mašabě to určitě pochopíte. V jedné části mě autor dokonce rozbrečel - po písečné bouři.
A Flanaganův humor ukrytý mezi řádky mne i zde neskutečně pobavil. Věta: "Máme je v obklíčení zevnitř," mě prostě dostala.
Caniro
  25. 1. 2013, 23:38
Když jsem začínala číst tenhel díl, tak jsem si říkala, že tentokrát to bude jiné a já se nestanu "loutkou" příběhu, klidně budu moct přestat číst kdykoli se mi zachce. Ano, bylo to jiné. Tentokrát jsem se nedokázala od příběhu vůbec odtrhnout. A když se ztratil Cuk, málem jsem to obrečela. Při snaze o jeho znovuzískání jsem téměř nedýchala a vyloženě mne štvalo, že děj odbíhá jinam :D Dlouho mne žádná knížka takto nepohltila. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu, i když s ním raději počkám až po zkouškovém :D
kilget
  4. 5. 2011, 14:36
Tahle je z celé série moje nejoblíbenější.Po pravdě řečeno každá kniha z pouště je moje nejoblíbenější(každej má pro něco slabost).Ale jak jsem řekl tahle se mi Zatím líbila ze všech nejvíce, člověk se u čtení téhle knihy nikdy nenudí nejsou tam zbytečný pasáže a přitom je zatim ze všech nejdelší.