Vlkodlaci 1 - Kronika národa Cheysuliu

Vlkodlaci 1 - Kronika národa Cheysuliu Originální název: Shapechangers

Alpress - 1998

Alpress (1998)

Cheysuliové, příslušníci tajemného národa bojovníků, dokáží podle své vůle přijímat zvířecí podobu. Po staletí byli váženými a uznávanými spojenci Homanaského království. Když však královská dcera uprchla s jedním Cheysulim, rozpoutala se lavina nenávisti. Cheysuliové se stali štvanci ve vlastní zemi a jejich schopnost měnit podobu začala u všech kolem budit děs a hrůzu. Toto je příběh Alix, dítěte zrozeného z nešťastného spojení homanaské princezny a cheysulijského bojovníka. Alix se snaží potlačovat tajemnou sílu – hlas krve – a zároveň hledá svoje místo v životě, odpovídajícímu pradávnému proroctví. (Založil/a: Esther Darnett)

Jennifer Roberson Jennifer Roberson
*26.10.1953

VenDulin85
  13. 9. 2012, 18:23
V tomto žánru už byly napsány daleko horší věci, které jsou nazývány knihami.. Vlkodlaky jsem četla tuším v šestnácti a to je tak fajn věk na tuto literaturu. Český název je trochu zavádějící, protože se nejedná o klasické vlkodlaky, jak je známe z jiných příběhů. Jsou to bytosti s čarovnými schopnostmi, kteří se mohou proměňovat v konkrétní druh zvířete, v Harrym Potterovi byste je nazvali zvěromágy.
Příběh se mi líbil, až na neuzavřený konec. Vím, že to má pokračování, ale to jsem tehdy nesehnala a teď, po víc jak deseti letech už na to nemám náladu. Přesto tuto literaturu neodsuzuji, čte se velmi dobře a pak už taky záleží na vaší fantazii (jak jinak u knih:-)).