Originální název: The Evening News

ISBN: 978-80-7342-140-3

Anagram (2008) 978-80-7342-140-3 552
Riopress (1997) 80-85611-75-9 472
Nezjištěno / Jiné (1992) 80-85479-04-4 511 Premiéra

Vrcholný Haileyův román Večerní zprávy se odehrává v centru televizního kolosu americké zpravodajské stanice CBA, aktivovaného do maximálních obrátek tragickou událostí: únosem rodiny renomovaného televizního moderátora Crawforda Sloana levičáckou teroristickou organizací do Latinské Ameriky. Kdo bude v pátrání po únoscích úspěšnější americká FBI, nebo skupina profesionálních televizních novinářů CBA a jejich přátel rozesetých po celém světě, vedená charismatickým reportérem Harry Partridgem? Dramatické události ústící do řady tragédií i napínavé kriminální zápletky se střídají s pohledy do provozu televizní společnosti i do zákulisí vysoké finanční hry jejích majitelů mezinárodního rozsahu a s nekalým pozadím. S důkladností sobě vlastní odhaluje A. Hailey tajemství vzniku televizních zpráv i prostředí druhé strany dramatického příběhu při sběru materiálu pro tento román strávil mj. ve svých 67 letech několik měsíců mezi levicovými povstalci v peruánské džungli. (Založil/a: skjaninka)

vladislaus
  12. 2. 2013, 15:12
Kniha je to sice starší, ale zaslouží si čtenáře i dnes. Jednu hvězdičku ubírám za závěr, který je ukončen v helikoptéře odvážející zachráněné. Zajímal by mne dopad události na některé činitele CBA ( hlavně ty záporné ).
Introvert
  10. 2. 2014, 22:27
Moc dobře napsaná kniha. Líbil se mi zlomový okamžik, kdy si - v jedné osobě - táta, manžel a syn unesených musel uvědomit, že s teroristy se nevyjednává. Napínavé, čtivé. Aktuální...
VaclavB
  23. 1. 2015, 14:59
Asi nejakčnější kniha tohoto autora. Místy jsem měl pocit, že už ani tak nejde o zpravodajství, ale o holý boj o život. Autor opět předvedl mistrovskou práci při studiu podkladů a prostředí, o kterém psal.
chroust123
  22. 10. 2012, 21:00
Velice čtivé a vtahující. Faktograficky vynikající, o zprávách se toho dozvíte nepřeberně a vše je 100% uvěřitelné, a přitom vlastně úsporně napsané, na 300 stranách se dozvíte vše o zprávách minulost hlavních postav i podrobnosti ze zákulisí terorismu. Na vlastní napětí zbývá tak 200 a i přes vstupy budete tu detektivní část hltat.
Vera_28
  15. 5. 2014, 9:23
Ze začátku jsem se do děje vůbec nemohla dostat, bylo to hektické, ale potom mě to strhlo a taky bych ráda znala osud toho záporáka. Doufám, že se smaží. :-) V budoucnu bych si ráda přečetla od pana Haileyho více knížek...
raar
  6. 12. 2013, 0:09
Kniha je úžasná. Jen je škoda, že autor také nerozvedl, jak postupovala policie při vyšetřování. Zajímala by mě i tahle stránka únosu, protože jinak vyznívá, že policie je neschopná...
Irana11
  22. 3. 2013, 11:48
Knížka opravdu dobře čtivá. Rychle vás vtáhne do děje a opravdu se ani chvíli nenudíte. Kdo by uvažoval o práci ve zpravodajství, tak i když jde o starší dílo, určitě si uděláte celkem přesnou představu o této profesi. jen ten konec jsem čekala trochu více rozvedený.
gretchen
  25. 9. 2011, 1:47
Knížku jsem četla ve škole pod lavicí a v angličtině jsem se u jedné kapitoly rozbrečela. Učitelka si myslela, že pláču nad tou angličtinou :-))). Knížka je super, od Haileyho má nejoblíbenější.