Originální název: Edda

Argo - 2004
ISBN: 9788072035335

Argo (2004) 9788072035335 492

Jedná se o vůbec první český překlad, který pořídil Ladislav Heger, ze staroislandštiny. Edda někdy nese také Starší Edda,či Samuedova Edda, neboť známnější je její následné zpracování Mladší Edda pocházející od Snorriho Sturlusona. Jedná se o sbírku eddických islandských epických mytologických a hrdinských písní, která vznikala pravděpodobně kolem 10. století ve Skandinávii a díky níž byla zachována velká část informací o severské literatuře, mytologii i historii této doby. (Založil/a: Máša)

Autor neznámý Autor neznámý
*? - †?

HeM
  16. 7. 2013, 9:14
Edda, je jako bible má dvě části, ale na rozdíl od bible má edda první část knihy opravdu dobrou, ale u té druhé to už bohužel pokulhává. Ze všeho nejvíce se mi líbili výroky Velikého, které určitě stojí za přečtení. (Druhá část by se měla jmenovat “Velká kniha pomsty“, protože se tu dozvíte jak se nejlépe komu pomstít. Třeba pro příklad zabít své syny, donutit svého manžele sníst jídlo z jejich ostatků a pít skvělý mok z jejich lebek, pak mu o tom říct a pomalu ho zavraždit.. Což se mi zdá jako sbírka pomst pro otrlé..)
Alduin
  3. 6. 2014, 20:11
Vynikající kniha od severských obyvatel Evropy - Germánů. Nevím, co bych k tomuto dílu měl dodat. Je to senzační čtení. Prozkoumat mysl dobových lidí, jejich božstva, zvyků, hrdinů. Velice doporučuji si pořídit i knihu, která vám objasní, o co vlastně jde. Bohové a hrdinové mají různá jména, takže je v té změti někdy těžké se dobrat toho, kdo to vlastně je. Občas narazíte i na řádky, které mi opravdu přišly zvrácené, ale to už tak u pověstí bývá...
Raudulf
  4. 8. 2015, 22:04
Výborná kniha :), pro každého kdo miluje sever a chce se dozvědět něco o severské mytologii je tato kniha jako stvořená, čtení jsem si užíval a některé písně četl klidně víckrát a vracel se k nim, opravdu senzační čtení :)