Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Zvíře jako pokusný objekt: sociologická reflexe

95%
5 4
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Zvíře jako pokusný objekt: sociologická reflexe

Nejnovější vydání:
Triton - 2011
ISBN: 978-80-7387-456-8
Počet stránek: 138
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 5x v přečtených
v knihovně 4x v knihovně
k přečtení 5x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Triton (2011) 978-80-7387-456-8 138

Jaký je postoj moderního člověka k ostatním obyvatelům této planety? Human-Animal Studies je relativně nový, ale dynamicky se rozvíjející obor v rámci společenských věd, který se zabývá různorodými vztahy mezi lidmi a ostatními zvířaty. Představovaná populárně-naučná publikace tento nový obor poprvé představuje českému čtenářstvu a na konkrétním příkladu zvířat v laboratořích ukazuje, jakým způsobem může být sociologická reflexe mezidruhových vztahů přínosná. Kniha postupuje od náčrtu teorie morálního statusu až k praktické analýze způsobu, jímž jsou zvířata de-individualizována a zvěcňována moderní vědou za účelem jejich využití ve výzkumu. Snaží se přijít na to, jakým způsobem experimentující vědec dokáže utlumit své emoce či morální zábrany a akceptovat toto zvěcnění. Popisuje celou řadu příčin, mezi které patří např. způsob vzdělávání a výchovy budoucích vědců, způsob fungování vědeckých institucí, ale i celospolečenské mechanismy, které zasazují zkoumanou problematiku do souvislosti globální ekologické krize. (Založil/a: Clareee)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

whack
100% 100% 100% 100% 100%
  11. 10. 2016, 23:10
Som rád za túto knihu. Je to taká psychologická sonda do hláv rôznych ľudí zúčastnených pri pokusoch na zvieratách. Morálne zlyhania, ale aj súcit a túžba po metódach, pri ktorých nie sú využívané zvieratá. Už sú preč tie časy, kedy boli zvieratá bez akéhokoľvek umŕtvenia a pri plnom vedomí priklincované na dosky a zaživa pitvané s odôvodnením, že ich stonanie je iba reflex a oni sú to vlastne stroje. Vývoj ide dobrým smerom, a odbor Human-Animal Studies, v ktorom autorka pôsobí, bude mať veľkú zásluhu na úplnom zrušení pokusov na zvieratách. Každý z nás tomu môže dopomôcť.
Henkie
80% 80% 80% 80% 80%
  18. 1. 2016, 17:50
Smekám nad ní. Opravdu je to knížka plná zajímavých informací, odkazů na další literaturu, jmén a náhled do smýšlení vědců. Ale i přesto jsem zde čekala víc informací a vše trošku podrobněji. Nicméně je to dobré nastínění situace v laboratořích.
tom.h
100% 100% 100% 100% 100%
  1. 3. 2015, 12:30
Skúmanie vzťahu ľudí ku zvieratám, konkrétne v akademickom prostredí, nás zavedie k príčinám, ktoré majú korene už vo vzdelávacom procese na školách. Práca nás tiež zoznamuje s poznatkami z iných krajín a zároveň s reakciami výskumníkov, pracujúcich vo vivisekčnom prostredí. Kniha, ktorá je zároveň prepisom diplomovej práce autorky, je zaujímavým prínosom pre rozrastajúci sa spoločenský odbor Human-Animal Studies. Úprimná vďaka Terke za túto prácu.