Originální název: Hotel

Anagram (2006) 80-7342-100-3 391
Knižní klub (1994) 80-85634-66-X 357
Riopress (1992) 80-900818-9-4 386
Práce (1977) 428

Co se může skrývat za zdmi luxusního hotelu? Na první pohled nic zajímavého, ale po chvíli bude čtenář překvapen, jaká velká i malá dramata se zde odehrávají Proč je najednou vévodkyně tak nezvykle nervózní a hysterická? Kam se poděl hlavní hotelový detektiv? Přijíždí majitel celosvětové sítě americky vedených hotelů jen na přátelskou návštěvu, nebo něco chystá? Prožijte pět dní ve vyhlášeném hotelu v New Orleans očima hostů, vedení hotelu i konkurence. (Založil/a: skjaninka)

CarolineS
  24. 2. 2013, 17:39
Skvělá kniha, které ale chvíli trvá, než se její děj naplno rozjede. Případným čtenářům ale radím, aby je to hned neodradilo a těch nudnějších 200 stran překousli. Konec je opravdu velice, velice překvapivý.
Jedná se o klasickou oddechovku, při které člověk může dokonale vypnout. Nenáročná, příjemná četba pro každého, můžu jenom doporučit.
VerenaLord
  6. 2. 2013, 23:57
Docela zajímavý napínavý příběh odehrávající se především v luxusním hotelu s hlavními hrdiny z nejrůznějších společenských vrstev.
ROB33
  8. 7. 2014, 9:02
Jak jsem se někde dočetl, autor vždy před psaním určitého díla, nejprve dokonale nastudoval prostředí. V této knize zmapoval hotelové prostředí opravdu dokonale, od obyčejných číšníků či pokojských až po samotného majitele W. Trenta. Zajímavá je zejména kapitola o příjezdu dentistů, následně neubytování jednoho z nich kvůli barvě pleti, v té době bohužel segregace byla na denním pořádku. Děj mě příjemně překvapil, u této knihy jsem se opravdu nenudil.
Casey
  24. 6. 2016, 14:59
Skvělá kniha, opravdu podařené dílo! První setkaní s Haileyem a hned takováhle lahůdka. Prolínající se příběhy několika lidí, které spojuje jediné místo - hotel :-) Mě osobně se moc líbila postava pana Wellse a jeho vyprávění z minulosti, z doby zlatokopecké horečky. Knihu můžu jen doporučit.
VaclavB
  23. 1. 2015, 14:38
Poctivé dílo, ze kterého je vidět, že si dal autor tu práci detailně poznat prostředí a provoz hotelového zařízení. I kidyž byl originál vydán před mnoha lety, má co říct i dnešnímu čtenáři. Velké množství postav dá zpočátku zabrat na orientaci, ale když se chytíte, tak je to jízda.
lidus
  8. 12. 2013, 18:08
Haileyho jsem nikdy před tím nečetla a nevěděla jsem, co mám čekat. Ale kniha mě příjemně překvapila. Děj byl bohatý a napínavý, prostředí pro mě úplně nové a výborně popsané. Je to skvělá četba, když se člověk potřebuje odreagovat a přitom nechce číst braky.
Peeters
  6. 4. 2012, 20:41
Stejně tak jako se líně táhne Mississippi New Orleansem, táhne se děj příběhu přes jednu hlavní tragickou zápletku s přímo či nepřímo zúčastněnými osobami více liniemi s hlavní místopisnou dominantou děje - hotelem. Originál vyšel v roce 1965, proto jsou v knize časté narážky na ústřední téma té doby - segregaci černých a pár kapitol by dnes díky svému klišé propadlo, či spíše vyznívá dosti naivně. Ovšem konec knihy udeřil se stejnou nečekanou razancí jako hurikán Katrina na město samotné. Hodnotím 70%
veronikamerika
  14. 5. 2013, 10:48
Tak tohle jsem cetla uz dvakrat a rada se k ni vratim znovu.Neni mozne tohle nepoznat a napsat knihu o fungovani hotelu a hotelovych zamestnancu.Ano lide zahazuji klice od pokoju, jsou tam pokoje pro smich , vsechno je tak realne. Po precteni komentare od Peeters neni treba uz vic komentaru, presne vystizeno.
yannize
  11. 4. 2015, 20:24
čekala jsem něco úúúúúúplně jiného. že jsem se sekla ve výběru ale ničemu neuškodilo. kniha je oddechová, zároveň však velmi zajímavá vzhledem k prostředí a taky situaci v dané době. některým postavám ten vyhazov prostě přejete.
mirabl
  6. 11. 2016, 22:24
Užitečná kniha pro všechny, kteří si pohrávají s myšlenkou nechat se zaměstnat ve velkém luxusním hotelu. Autor tady ale rozpracoval příliš velké množství dějových linek a jen taktak je dokázal všechny ukočírovat. No a ta svižná jízda na konci už to moc nezachránila. Přiznávám, že mě dost zaskočilo téma rasové segregace. Nějak jsem naivně žil v domnění, že WW2 ten "problém" nadlidé vs. podlidé jednou provždy vyřešila :-(.
Hradečačka
  30. 8. 2016, 1:08
Velmi zajímavě a poutavě napsaný příbéh několika lidí a docela detailně popsaný provoz velkého hotelu. Zpočátku se může zdát knížka trochu chaotická, ale jen než se zorientujete v jednotlivých postavách. Knížku doporučuji, je to napínavé čtení.
kamienkova33
  17. 5. 2016, 9:41
dobre som urobila, že som sa pustila do tejto klasiky.
5 dní fungovania hotela, jeho zamestnancov, hostí, tragédií, intríg, lások a všetkého možného aj nemožného, čo sa hotelu týka :-) Dej sa odohráva 5 dní, počas ktorých sa toho veľa udeje. Veľmi ma to zaujalo, pretože sa krásne popisuje, ako taký obrovský hotel funguje, nikdy som sa nad tým nezamýšľala :) (Aj keď predpokladám, že teraz je to oveľa viac premyslené, kniha je z roku 1965 :) ). Za mňa určite áno ako oddychové, ale zaujímavé čítanie :) A v závere som sa nevedela odtrhnúť!
Určite si prečítam od autora aj iné :-).