Originální název: Airport

Riopress (1997) 80-900818-8-6 453
Knižní klub (1993) 80-85634-36-8 379
Mladá fronta (1976) 535
Mladá fronta (1973) 420

Let Boeingu 707 do Říma se v mžiku změní v drama jeden z pasažérů odpálí na palubě letounu bombu. Jako ve všech Haileyho románech pronikne čtenář v průběhu napínavého děje do zákulisí prostředí mezinárodního letiště, ochromeného sněhovou bouří, ohrožovaného protesty obyvatel městečka, bouřících se proti nadměrnému hluku. Seznámí se se svérázným kapitánem letu Vernonem, krásnou letuškou Gwen i s podnikavou stařenkou paní Quonsettovou, která dokáže cestovat mezi světadíly jako černý pasažér. (Založil/a: skjaninka)

vladislaus
  3. 4. 2014, 14:48
Při čtení jsem pořád měl pocit, že Američané jsou banda pitomců. Ani jedna z postav to neměla v hlavě v pořádku. Nejen, že všichni v sněhové bouři musí někam letět, něco řešit, ale nemají jasno ani v tom základním. Co se životem, co se vztahy? Jinak Hailey to vše zpracoval samozřejmě mistrovsky.
VerenaLord
  7. 2. 2013, 1:46
Opět klasická ukázka Haileyho stylu - román odehrávající se na jednom geografickém místě, na letišti. Kniha velice dobře čtená, se skvělým dramatickým příběhem!
Vikyna
  27. 8. 2016, 10:31
Velice dobře propracovaná kniha. Líbí se mi barvitost postav, přestože je jich hodně, každá má svůj osobitý příběh, psychologie každé je vykreslena natolik, že si čtenář vybuduje úplný obrázek o každé z nich. Fascinoval mě náhled do fungování letiště, o němž jsem neměla ani potuchu. Za mě 4*.
Peter.Melon
  19. 11. 2012, 13:03
Souhlasím s uživatelem brano286.Mám stejný názor.Také se mi tato kniha líbí.Je to skvělý román.Doporučuji vám ho.
VaclavB
  23. 1. 2015, 14:56
Dnes už klasika a etalon katastrofických románů z leteckého prostředí. Strhující drama obohacené o detaily provozu velkého letiště a každodenní starosti personálu.
Phorbo
  7. 6. 2013, 0:50
Jak píšou v poznámce o autorovi: Hailey je odborníkem na sociologickou beletrii. Jelikož je to už druhý román od něj, co jsem četl, tak přesně vím, co tím myslí. Cuká mě teď ruka, protože mám po ruce Hotel a hned bych se do něj pustil nemít dalších pět autorů co si chci přečíst. Sám o sobě je Letiště neskutečně detailní pohled do života kapitánů, letušek, vedení na letišti a vlastně do všeho, co se v šedesátých letech týkalo leteckého průmyslu. I přes svou pomalou... tedy velmi pomalou gradaci příběhu, vás to prostě nepustí. Nemáte možnost, aby vás to pustilo. Hailey dokáže tak barvitě vysvětlit problém, popsat situaci a člověka tak svědomitě, že se sami objevujete v situaci, kterou hrdina prožívá. Samozřejmě to je vždy cílem jakékoliv knihy, aby se do ní čtenář vžil, ale u Haileyho se vtělujete do postav, což jsem snad u žádného jiného autora nepoznal. Maximálně u G.R.R. Martina, ale snad u nikoho jiného. Po tom všem ale musím dát průměr, sice mi to dalo hodně ale je to takový průměrný román... možná jsem moc tvrdý, ne že by se mi to nelíbilo, ale musím přidat trošku objektivity.
Peeters
  20. 5. 2013, 18:26
Dobrý příběh. Řekl bych, že na rozdíl od Hotelu a Kol o špetku vyšší level (možná to bylo těmi letadly). Psáno čtivě a překvapivě dobře, místy jakoby i mne bičovala vánice do obličeje. Bez zbytečných slepých uliček jede hlavní stať příběhu rovnou k cíli. Film se sice nepřechyluje od knižní předlohy, ovšem knihu jsem si užil víc. Nasněženo za 80%.
Kimon
  17. 3. 2013, 15:40
Zfilmováno v roce 1970 se skvělým Burt Lancasterem: http://www.csfd.cz/film/24953-letiste/. Co bych dodal, když musím nepochopitelných 100 !!! znaků? Prostě a jednoduše dobrý dobrodružný román.
brano286
  3. 11. 2012, 8:53
Skvelá dráma, počas čítania ktorej máte pocit, že sa s hlavnými postavami naozaj nachádzate na letisku... Nemôžem nič iné, než doporučiť.
LenkaVy
  7. 8. 2016, 11:22
Hailey zpracoval tohle dílo opravdu skvěle. Kniha obsahuje spoustu zajímavých informací z prostředí letiště, pro fanoušky letadel rozhodně to pravé. Děj je psán z několika pohledů, je svižný a skvěle graduje. Rozhodně doporučuji :)
Phil88
  28. 3. 2015, 22:44
Kniha samotná mi připomínala start letadla: do poloviny to bylo "tankování paliva, nástup cestujících, start motorů a rolování", Hailey si hezky všechno připravil v tom svém spisovatelském kokpitu, aby mohl v polovině knihy začít přidávat plyn až na maximum. Když přidám osobní obdiv k letectví a kráse létání, nevyhnu se pěti hvězdičkám. Jen mě mr(a)zí, že jsem knihu četl v době, kdy se rozbil v Alpách Airbus A320 se 150 lidmi na palubě. Smutná shoda.