Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

O... jako obviněný

97%
5 7
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

O... jako obviněný
Autor:
Originální název: O Is for Outlaw
Poprvé vydáno celosvětově: 1999

Nejnovější vydání:
BB art - 2002
ISBN: 80-7257-721-2
Počet stránek: 280
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 10x v přečtených
v knihovně 4x v knihovně
k přečtení 3x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
BB art (2002) 80-7257-721-2 280

Jednoho pondělního rána zazvoní telefon. Ze sluchátka se ozve muž, podle hlasu obchodník. A skutečně. Živí se tím, že vyklízí opuštěná skladiště a vše, co v nich najde, rozprodává na veřejných aukcích. A před týdnem se mu dostalo do rukou několik objemných lepenkových krabic, z nichž jedna byla plná dokumentů, zápisníčků a dalších materiálů, na kterých se na všech skvělo Kinseyino jméno. Tyto vzpomínky na dětství a dávná léta nabídne Kinsey za pouhopouhých třicet dolarů k odkoupení. A třebaže si Kinsey na podobné věci nikdy nepotrpěla, se svou vrozenou zvědavostí nic nenadělá. Proto souhlasila, že se s neznámým mužem sejde. Nakonec ji to stálo dvacet dolarů. (Je možná zvědavá, ale nemá peněz nazbyt, takže vždycky ráda smlouvá.)
Mezi těmi roztodivnými předměty Kinsey nejvíce zaujme jeden dopis. Dopis, který měla dostat, ale nikdy nedostala. Po jeho přečtení přehodnocuje okolnosti rozpadu svého prvního manželství… čest svého prvního muže… a také téměř zapomenutou, leč nevyřešenou vraždu.
A opět se dostává do ohrožení života.

O… jako obviněný, tak se jmenuje další kniha o Kinsey Millhoneové, která se s námi již po patnácté vydává na výpravu za poznáním temných stránek lidské duše.
S osobním životem Kinsey Millhoneové jste se Vy, čtenáři, seznamovali zatím jen krůček po krůčku, v náznacích a sporadicky. Zkrátka jen tak na okraj. Známe ovšem tetičku Gin, která Kinsey vychovávala, poznali jsme také jejího druhého manžela, jenž ji opustil, a tak trochu i ztracené příbuzné žijící nedaleko na kalifornském pobřeží. O kom však dosud nepadla ani zmínka, to je Kinseyin první manžel. Jenže přišel čas na změnu. A proto je O… jako obviněný jakousi sondou do Kinseyiny minulosti. “Graftonová pracuje stylem filmaře, má oko pro detail, její vyprávění je barvité a stylové a děj se odvíjí závratným tempem. Jednotlivé případy jsou pak velmi tvrdými oříšky k rozlousknutí.” – People (Založil/a: divjak)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace