Havran. Krvavé oko

Havran. Krvavé oko Originální název: Raven Blood Eye

BB art - 2011
ISBN: 978-80-7381-089-4

BB art (2011) 978-80-7381-089-4 311

Příběh o chlapci Osrikovi se odehrává na počátku devátého století. Osric, nalezený za záhadných okolností v blízkosti malé vesnice na jihoanglickém pobřeží, žije dva roky u němého tesaře a řezbáře, který se ho ujal, když ho ostatní vesničané chtěli kvůli jeho krvavému oku vyobcovat. Pak ale přistanou u pobřeží dvě vikinské lodě s norskými posádkami a Osric je svědkem toho, jak Norové vesnici vypálí a její muže povraždí. Osrika však ušetří, neboť vůdce Norů Sigurd Šťastný věří, že mu chlapce poslaly samy norny, pohanské sudičky, a bere Osrika na další plavbu s sebou. Osric se tak dostává do světa pohanských Norů a začíná ho přitahovat jejich touha po dobrodružných výpravách. Brzy se také osvědčí jako rozený bojovník a mezi ním a Sigurdem se vytváří pevné pouto.
Svět Norů je však krutý a mladý bojovník se mu musí přizpůsobit. Když se později jeho noví druhové ocitnou po zradě wessexského ealdormana Ealdreda v ohrožení, zvolí si Osric, nyní již Havran, krvavou a nebezpečnou cestu a vydává se hluboko do nepřátelské země, aby se zmocnil evangeliáře svatého Jeronýma, který má ve svém vlastnictví mercijský král Coenwulf. Na této výpravě však nenachází pouze tuto vzácnou svatou knihu, ale také anglickou dívku Cynethryth, do níž se zamiluje. Zároveň se však dočká zrady od proradných mužů, z nichž některé považoval za své druhy… (Založil/a: NIPPON)

Giles Kristian Giles Kristian
*??.??.1975

RenataHopsinka
  1. 9. 2014, 9:52
Tato kniha je velmi živě napsaná. Pořád se v ní něco děje tak, že se u ní čtenář ani nemá kdy nudit. Opravdu mě mile překbapila.
zabijakkachen
  24. 9. 2012, 7:24
tahle kniha mě zatím zaujala nejvíc.zajímavý příběh o vykingských bozích:Odin,Thor,Loki atd..Je to u mne velké plus u tohoto spisovatelé.
Trupik
  25. 10. 2012, 8:04
Tak tahle knížka mě fakt velice mile překvapila, četl jsem ji s jedním dechem, určitě si ji zařadím mezi TOP.