Srdce v sázce

Srdce v sázce Originální název: The Drake Chronicles · Book I: Hearts at Stake

Jota - 2011
ISBN: 978-80-7217-923-7

Jota (2011) 978-80-7217-923-7 256

Solange Drakeová odjakživa věděla, že se má stát královnou upírů. Jako jediná upírka ženského pohlaví, která se kdy narodila a nebyla „stvořena“, je ohrožovaná ze všech stran: upířími ctiteli, kteří touží podílet se na pokračování jejího rodu, až po lovce, kteří se snaží zničit ji a celou její rodinu, hnáni vidinou tučné odměny. Když dojde k únosu, její starší bratr Nicholas a nejlepší smrtelnická kamarádka Lucy se snaží ji zachránit. Dokáže ale Lucy zachránit také sama sebe před Nicholasem, který je neodolatelný jako… zkrátka jako mladý upír? A co se stane, pokud se Solange zamiluje do lovce upírů, který ji chrání před smrtelně nebezpečnými intrikami královského dvora? Nechejte se rodinou Drakeových zavést do utajované komunity upírů, kde stále mají svoje místo velkolepé bitvy, svádění ve stylu goth, dramata nekončících životů i temný humor. Dobrodružství rodiny Drakeových pokračují v dalších dílech, kde mladistvá, láskou protknutá upíří akce graduje a rodina musí čelit dvě stě let staré zášti. (Založil/a: Makina)

Alyxandra Harvey Alyxandra Harvey

Dee-Dee
  10. 9. 2013, 22:54
Velmi čtivá knížka, u které bych pochválila občasné vtipné poznámky. K pěti hvězdičkám má daleko, ale na odreagování je fajn.
tomdra
  24. 7. 2012, 11:45
Pěkný příběh o nastávající upírce Solange a její kamarádce Lucy. Občas mě to sice trochu nudilo, ale jinak to ušlo.
pegerren
  16. 2. 2012, 19:00
knížka se čte velmi dobře. trochu dětinské, zjednodušené a reakce Lucy v době kdy její kamarádka měla být ve smrtelném nebezpečí mi příjdou trochu málo přesvědčivé, ale moc se těším na pokračování.
Barborelka
  15. 1. 2012, 18:26
Knížka se četla celkem snadno, ale že by mne nějak extra nadchla to tedy říct nemůžu. Asi jsem podle hodnocení a komentářú čekala víc. Uvidíme co bude v dalších dílech...
trpaslyk
  4. 12. 2011, 21:24
Moc pěkná knížka, aspoň mně se teda četla opravdu dobře. Děj má rychlý spád, žádné zdržování, hlavní postava není jedna, ale dvě - pravidelně se střídá vyprávění z pohledu jedné a pak druhé. Docela dost postav, ale ne tolik, aby se v tom čtenář ztrácel, takže fajn. Těším se na další díl. Nechce se mi čekat, tak ho asi lousknu v angličtině.
E.T.12
  12. 6. 2015, 16:52
Přesto že nejsem zrovna velký vyznavač hororových příběhů, musím přiznat, že mě kniha zaujala. Je lehce a čtivě napsána a po celou dobu jsem byla napjatá, jak příběh dopadne. Těším se na další pokračování.