Deník všedního smutku

Mahmúd Darwíš Mahmúd Darwíš
*13.03.1941 - †09.08.2008

Myrddin33
  9. 11. 2013, 13:37
Myslím, že nelze hodnotit tuto knihu nijak objektivně. Hlupák by se snažil hledat literární hlubinu, i když ji určitě má. Ale tím by byla přehlédnuta hlavní myšlenka knihy. Samozřejmě je těžké ji posuzovat jakkoliv, když pojednává jedna strana vůči druhé.
Můj subjektivní pocit byl při čtení chmurný. Myslím, že by tato kniha měla být povinnou literaturou, jelikož většině lidem je předkládáno jen utrpení Židů z nacistické strany a je projevována velká lítost a vznik Izraele je brán jako dobrá věc. Ale napadlo někdy někoho nahlížet na to ze strany Palestiny? Napadlo někoho, že to co byli po tolik let Židé, udělali z Palestinců? Napadlo někoho, jak se chovali k původním obyvatelům, když zabírali jejich území? Tato kniha to úžasně popisuje.
Je opravdu těžké uvědomit si, co vše se může dít pod rouškou nastolení světového míru a rovnosti.