Kniha o mužství

Kniha o mužství Originální název: New manhood

Portál - 2013
ISBN: 978-80-262-0412-1
Vyšlo jako e-kniha

Portál (2013) 978-80-262-0412-1 280 Vyšlo jako e-kniha. e-book (epub)
Portál (2013) 978-80-262-0411-4 280 Vyšlo jako e-kniha. e-book (pdf)
Portál (2013) 978-80-262-0413-8 280 Vyšlo jako e-kniha. e-book (mobi)
Portál (2011) 978-80-262-0012-3 280

Autorova kniha Mužství se během několika let stala v mnoha zemích bestsellerem. Byla provázena vlnou zájmu o téma role muže a otce v západní společnosti, jež se stává v mnoha ohledech zženštilou. Známý psycholog tvrdí, že v posledních desetiletích dochází k radikální proměně mužské mentality a že po dlouhém období emancipace ženství v podobě feminismu je třeba věnovat naopak velkou energii na záchranu opravdového mužství ve všech sférách společnosti. V nové verzi knihy autor shrnuje své nejnovější názory a předkládá témata, která jsou podle něj stále více aktuální: hledání „mužské podoby“ smyslu života; jak by měla vypadat opravdová „vášeň pro život“; práce na vytváření „lepšího světa“; co je to „život v plnosti“ a „žít naplno“. (Založil/a: s-reader)

j.g.konecny
  9. 1. 2013, 19:55
V nějaké recenzi na tuhle knihu jsem našel názor, že je z ní patrné, že vznikala na jiných kulturních a společenských základech, než jsou ty naše. Já jsem takový pocit neměl. Kniha mi přijde velmi inspirativní k tomu, jak se postavit k roli muže, otce, přítele, v dnešní době. Škoda, že si nenechal doporučit můj táta. Myslím, že se z této knihy může "poučit" každý chlap.