Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Warhammer: Jízda mrtvých

88%
4 20
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Warhammer: Jízda mrtvých
Autor:
Originální název: Warhammer: Riders of the Dead

Nejnovější vydání:
Polaris - 2005
ISBN: 80-7332-065-7
Počet stránek: 294
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 5x v oblíbených
v přečtených 24x v přečtených
v knihovně 22x v knihovně
k přečtení 6x k přečtení
právě čte 1x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Polaris (2005) 80-7332-065-7 294

Nový příběh z temného a nelítostného světa Warhammeru, v němž není nic než nikdy nekončící válka s temnými silami Chaosu.

Gerlach Heileman a Karl Vollen, dva vojáci císařské jízdy, prodělávají svůj válečný křest na tažení proti divokým seveřanským kmenům. S příchodem zimy se strhne krvavá bitva, v jejíž vřavě je okolnosti rozdělí tak, že se náhle ocitnou na opačných stranách bojiště. Temná a strašlivá síla Chaosu dokáže udělat nepřátele na život a na smrt i z nejlepších přátel a vrhnout je proti sobě v rozhodujícím střetu, v němž se zpečetí jejich osudy. (Založil/a: Liberty Nox)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Solvi
100% 100% 100% 100% 100%
  14. 1. 2016, 15:09
Obsahuje spoiler spoiler Úvodních několik vět na zadním přebalu knihy, které popisují základní zápletku je nic neříkající (a to je dobře) a dokonce celkem nezajímavý motivační prvek. Ovšem samotný děj knihy je od první do poslední věty naprostým skvostem. Dva muži z husarské císařské jízdy – Karl a Gerlach prodělají krvavou bitvu proti marauderům a stvůrám Chaosu u jedné z vesnic. Císařští nejsou na nepřátelský útok připravení a jsou na hlavu poraženi. Cesty obou jezdců se rozdělí. Karl je zajat spolu s dalšími muži a je svědkem ohavných rituálů a zvěrstev – zavření na hromadách mrtvol v ohradách, nucení k prohledávání spálených těl a hledání lebek, sestavování pyramid ze zmíněných lebek a „pochodů smrti“. Někteří z nich páchají sebevraždy, někteří jsou sťati, ale ti, co přežijí všechno jsou nakonec vybráni a „označeni“ svými majiteli značkou. Nakrmeni a vybráni za „gladiátory“, jejímž prostřednictvím spolu bojují jednotliví vůdci. Gerlach naopak přežije bitvu díky pomoci „okřídlené jízdy smrti“ kislevského pluku. Dostává se do jejich společnosti. Stává se jejich praporečníkem a jeho povaha a názory se mění s tím, jak se stává jedním z Kislevanů. Karl – přezdívaný nyní Azytzeen se stává vyvoleným, vítězí a dostává se mu poct i cizích mužů. Na posvátném místě, kde se jenom pije, jí, modlí a souloží s uctívačkami Chaosu se jeho tělo pozmění působením temného boha. Je mu namísto oka, o které přišel, dáno oko magicky safírové. Karl-Azytzeen se zbavuje všech konkurečních vůdců a ponechává naživu jenom neutrální a přátelské šáhy. Závěrečný okamžik se blíží. Dochází k bitvě při přechodu řeky a oba bývalí muži na sebe narážejí. Karl však svého protivníka poznává a na malý okamžik zaváhá. Gerlach však stvůru v podobě Karla nerozeznává a tak útočí bez výčitek a protivníka jedním mocným úderem zabije. Armády Chaosu se z této oblasti částečně stáhnou a Gerlach se svými přáteli se vrací na nejbližší stanoviště. Spatří na obloze stejný mrak, který už viděl, což ve zvycích Kislevanů znamená, že se má vydat na osudovou cestu. Gerlach se již dávno cítí být jedním z nich a tak nasedá na koně a vyráží do stepi vstříc svému osudu. Čtení této knihy bylo opravdovou fantasy extází. Nezklamala ani svou warhammerovskou temnotou.