Smrt jim sluší

Smrt jim sluší Originální název: The Death Artist

Alpress - 2005
ISBN: 9788073620646

Alpress (2005) 9788073620646 404

Bývalá policistka Kate McKinnonová poznala při práci na jednom případu svého příštího manžela Richarda, vynikajícího newyorského právníka, který vzešel z velmi chudých poměrů. Po svatbě s ním opustí Kate práci u policie a začne se zabývat historií umění, protože tu studovala původně. Společně s manželem se snaží pomáhat chudým umělecky nadaným dětem a založí pro ně nadaci. Napíše o nich také knihu. Tím si Kate získá popularitu a její kniha se dokonce stane podkladem pro populárně naučný televizní seriál, který Kate osobně uvádí. Idyla je definitivně zpřetrhaná smrtí mladé zpěvačky Eleny, která je zavražděna za podivných okolností. Kate je zdrcená, protože jí byla víc než mecenáškou. Považovala se spíš za její matku a podobný hluboký vztah měla i k dalším chráněncům. Její zděšení roste, nezůstalo totiž jen u Eleniny vraždy. Fanatický vrah své oběti z řad mladých umělců pokaždé naaranžuje podle některého slavného uměleckého díla. Dostane přezdívku Aranžér. Šokovaná Kate se sama pustí po Aranžérově stopě. Nevzdá se, ani když jí jde o život... (Založil/a: clotho)

clotho
  26. 9. 2011, 12:55
K umění jsem měla vždy blízký vztah, proto mě aranžování mrtvol podle slavných obrazů nadchlo. Celkově šlo o velmi příjemný thriller.