Originální název: Nine and Half Weeks

Domino - 2011
ISBN: 978-80-7303-623-2

Domino (2011) 978-80-7303-623-2 128

Ano, ten film jste nejspíše viděli. Možná jste ale nevěděli, že byl natočen na základě literární předlohy. A že předlohou knihy byl skutečný příběh. Autobiografický. Elizabeth pracovala jako vysoce postavená manažerka v New Yorku, když se náhodně seznámila se svým osudovým mužem. Jejich vztah byl založen na partnerově dominanci a její bezvýhradné oddanosti, a oba milenci byli zprvu uhranuti tou dokonalostí. O takovém vztahu vždy snili, vlastně to bylo lepší než nejsmělejší představy. Elizabeth se nachází v jakémsi blaženém oparu, a tak vlastně ani nevnímá, že to, co po ní on žádá, je stále nebezpečnější a zvrácenější. A po devíti a půl týdnech Elizabeth zjistí, že ztratila veškerou vládu nad svým tělem i nad svou myslí. Autorka popisuje vlastní zážitky a pocity, jejichž důsledky nesla i dlouho poté, co vztah skončil, a volí k tomu hutný, částečně odosobněný styl, z něhož čtenáře mrazí. Ne, na tuto knihu jen tak nezapomenete. (Založil/a: petuushkaaa)

Lucianna
  7. 9. 2014, 18:48
Jen jednou slovo vystihuje tuto knihu. PÁNÍ! Nedokážu si představit že tohle DOOPRAVDY někdo prožíval. Nejsem moc velký příznivec erotických knih. Sice si sem tam nějakou přečtu, ale tohle? Já osobně bych teda brala kramle.
chrispe
  22. 11. 2014, 12:18
Kniha, přečtená za jedno odpoledne, která mě svým způsobem vážně dostala. Ten částečně odosobněný styl, uvedený na obálce, použitý ve vyprávnění, čtenáře neubíjí neustálým přemítáním hlavní postavy, zda něco bylo dobré či špatné, prostě to tak bylo. Příběh jiné lásky (podle mě to láska doopravdy byla, alespoň z jeho strany jsem měla takový pocit) mě po dlouhé době přiměl doopravdy se nad knihou zamyslet a vychutnat si stránku za stránkou. A to jsem od tohoto příběhu vážně nečekala. Teď možná začnu trochu SPOILERovat... Všimli jste si, že ho nikdy z ničeho neobvinila? Ani jedno křivé slovo na jeho osobu. Ať už dělal cokoliv. Dostalo mě, že v podstatě "normální" ženská (rozuměj nikdy to nebyla její tajná touha, nikdy ji to snad ani nenapadlo - nebo se o tom alespoň v knize nezmínila) se do něčeho takovýho nechala zatáhnout, že po tom, jak to mezi nimi bylo, toužila a chtěla to tak, že byla schopna klečet a hystericky brečet, když jí ukázal dveře. Jsem přesvědčená, že já bych vzala roha hned po té první facce. Ale o tom byla ona přesvědčená do té doby taky. Na film se chci rozhodně podívat (už jen kvůli - do té doby asi? plastikou nepolíbenému Mickeymu Rourkovi, který je tedy na tu roli dost fešák :D i když -ona- ho jako nějak zvláštního fešáka rozhodně nepopisovala).
Evelýny
  23. 6. 2014, 19:43
Knihu jsem přečetla jedním dechem a zhodnotila bych ji jedním slovem: ŠOKUJÍCÍ. O to více, když si představím, že je zde popsána osobní zkušenost. Při čtení mě nejímala hrůza ani odpor ke zvolenému tématu, spíš jsem pociťovala lítost a obavu, co všechno je žena schopna tolerovat muži z lásky?! Z mého pohledu nepředstavitelný příběh zvrácené vášně ale i závislosti, který se vám vryje do paměti. Na druhou stranu si nedovedu představit, že by se nějaký muž o mě tak staral. Nedovedu....?
Dumbicek
  30. 12. 2015, 16:03
Vzhledem k tomu, že film mě nějak nerozproudil,tak jsem byla celkem zvědavá, jaká bude kniha. Kniha byla zvláštní a rozhodně ve mě něco zanechala. Musela jsem o ní přemýšlet,protože ač chápu, že hrátky jsou hrátky, ale tohle bylo i na mě dost.
GODZILA
  29. 5. 2013, 10:02
Tahle knížka se mi velmi líbila dokonce víc než film...je to stejnej šálek jako 50 odstínů šedi a spol...jelikož mě toto přitahuje a knížka se mi četla sama od sebe, tak chválím....a opravdu nejde o domácí násilí ani o nic podobného...jedná se o erotické hry
markeka
  25. 12. 2012, 12:29
Je škoda,že jsem první viděla film a až na ten popud jsem si koupila knihu. Tento příběh je hodně zvláštní a na zamyšlenou. Ukazuje se v tom jaký vliv má mužský na ženy.Třeba se tu i nepřímo odráží domácí násilí.To jak někdo dokáže říct ,nechápu ji,já už bych dávno utekla, NEUTEKLA,přečtěte si tuto knihu a pochopíte.