Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Stařec a pan Smith

73%
4 6
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Stařec a pan Smith
Autor:
Originální název: Old Man & Mr. Smith

Nejnovější vydání:
Odeon - 1999
ISBN: 80-207-1024-8
Počet stránek: 298
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 1x v oblíbených
v přečtených 5x v přečtených
v knihovně 3x v knihovně
k přečtení 5x k přečtení
právě čte 1x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Odeon (1999) 80-207-1024-8 298

Co by asi říkal Stvořitel, kdyby se dnes přišel podívat na své vrcholné dílo - svět? A na svůj mistrovský výtvor - člověka? A jak by na takovou inspekci reagovali lidé dnešního světa? Mezi těmito dvěma otázkami rozklenul děj svého humoristického románu světoznámý anglický autor Peter Ustinov. Bohu otci v něm přidělil doprovod - Ďábla a tyto neobvyklé turisty vyslal na exkurzi po světě. Bůh čili Stařec a Ďábel alias pan Smith navštíví nejrůznější místa, od hotelu přes policejní stanici, nemocnici po newyorský homo-klub či typický americký kostel, od pracovny amerického prezidenta přes moskevský Kreml, izraelskou osadu, pekingské náměstí až po indickou džungli... a všude prožívají pitoreskní, komické i trapné situace. Jejich neobvyklost působí problémy, všude vyvolávají podezření, až na ně FBI uspořádá honičku a nakonec se musí zachraňovat útěkem. Jejich dobrodružství využívá autor pro duchaplné dialogy, v nichž proti sobě staví nadzemskou moudrost svých hrdinů a pozemskou realitu jejich dnešních potomků. Jeho humor, místy poněkud černý, nabývá díky tomu filozofických rozměrů, aniž sebeméně ztrácí úsměv. Peter Ustinov zde osvědčuje vyvinutý smysl pro komedii a jeho groteskní vidění současného světa připomíná filmovou grotesku na téma, jak to na tom světě prapodivně chodí (Založil/a: Margret)

(více)  
Peter Ustinov Peter Ustinov
*16.02.1921 - †28.03.2004

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Margret
100% 100% 100% 100% 100%
  7. 10. 2011, 23:02
Opět hezký "jiný" pohled na dnešní svět. Dívat se shora je trochu jiné než tu žít, že Starče? Božská moudrost vs. zkušenosti ze života na Zemi je zajímavý střet, který je tu skvěle vykreslen.
Kačúd
60% 60% 60% 60% 60%
  15. 2. 2014, 17:22
Knížku čtu s přestávkami už asi rok...Teď jsem na straně 239 (zbývá mi asi 60 stran), ale stále se nemůžu dolouskat do konce. Knížka není špatná, dokonce má několik velice vtipných momentů, kdy člověk bez varování musí vyprsknout smíchy, ale mezi tím jsou (podle mě) zdlouhavé části bez spádu. Co mě na knížce baví je vtipné pojetí Boha jako naivního a občas zmateného staříka, a Ďábla jako jeho "kámoše"...Ale určitě knížce ještě pár šancí dám, dokud se nedostanu do konce. Otázkou je, kdy to bude :)